• تاریخ: 2018-05-29
  • شناسه خبر: 26290
  • 208 بازدید

کمبود ۲۰۰ لیتر آب شرب در ثانیه، گنبدی ها صرفه جویی کنند

ارکین نیوز-مدیر امور آب و فاضلاب شهری گنبدکاووس می گوید که هم اکنون این شرکت درتامین آب شرب شهروندان این شهر باکمبود ۲۰۰ لیتر در ثانیه مواجه است که راهکار جبران این کمبود، صرفه جویی مشترکان است. احمد ابراهیمی روز سه شنبه ...

ارکین نیوز-مدیر امور آب و فاضلاب شهری گنبدکاووس می گوید که هم اکنون این شرکت درتامین آب شرب شهروندان این شهر باکمبود ۲۰۰ لیتر در ثانیه مواجه است که راهکار جبران این کمبود، صرفه جویی مشترکان است.

احمد ابراهیمی روز سه شنبه گفت: نیاز آبی ۶۹ هزار مشترک این شرکت در ساعت پیک مصرف ۸۰۰ لیتر در ثانیه است اما منابع فعلی تامین آب شرب این شهر، تنها ۶۰۰ لیتر در ثانیه می باشد.
وی بابیان اینکه منابع تامین آب شرب شهروندان گنبدی از ۲۲ حلقه چاه عمیق تامین می شود، افزود: مصرف بهینه آب و پرهیز جدی از مصارف غیرشرب مانند ‘آبیاری فضای سبز، زراعت، ساخت و ساز و دام’ در پیشگیری از قطع احتمالی آب شرب یا کاهش فشار درشبکه توزیع آب بویژه در فصل تابستان ضروری است.
ابراهیمی با اشاره به زیر پوشش بودن اهالی ۱۱ روستای اقماری گنبدکاووس و مناطق حاشیه نشین شهری، خاطرنشان کرد: برخی از مشترکان در این مناطق آب شبکه را به مصارف غیرشرب می رسانند که نه تنها از لحاظ اخلاقی صحیح نیست بلکه نوعی ظلم به حقوق دیگر مشترکان است.
وی تصریح کرد: استفاده غیرمجاز از آب شرب با باز کردن کنتور و آب فروشی از دیگر تخلفات برخی از مشترکان این شرکت در مناطق روستایی و حاشیه نشین گنبدکاووس است که با متخلفان به شدت برخورد می شود.
مدیر امور آب و فاضلاب شهری گنبدکاووس با تاکید برضرورت همکاری مردم درصورت مشاهده اینگونه مصارف ازسوی مشترکان متخلف، ادامه داد: تاکنون ۱۰ نفر از مشترکان شناسایی و علاوه بر قطع انشعاب و اعمال جرایم قانونی، به مراجع قضایی نیز معرفی شده اند.
ابراهیمی گفت: تولید هر مترمکعب آب شرب برای دولت از ۹۵۰۰ ریال تا ۱۰۵۰۰ ریال هزینه دارد اما قیمت فروش هر متر مکعب آب به مشترکان بطور میانگین ۳۸۵۰ ریال است.
وی اضافه کرد: علاوه بر هزینه بالای تولید آب شرب، منابع تامین آب نیز بامشکل مواجه است به طوریکه قبلا یک چاه عمیق با ۱۵۰ متر به آب می رسید اما اکنون در ۳۵۰ متری به آب می رسد.
ابراهیمی با تاکید برضرورت استفاده بهینه از منابع آب در بخش های مختلف، تصریح کرد: در صورت ادامه روند فعلی استفاده از منابع آبی، قطعا در آینده ای نه چندان دور با مشکل جدی در تامین آب شرب مواجه خواهیم شد.
این مقام مسئول به بدهی مشترکان شرکت آب و فاضلاب شهری گنبدکاووس اشاره کرد و گفت: هم اکنون مشترکان ۱۲ میلیارد ریال بابت آب بهای مصرفی به این شرکت بدهکارند.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و مدیریت آب و فاضلاب شهری این شهرستان ۶۹ هزار مشترک را تحت پوشش دارد/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست