• تاریخ: 2015-11-12
  • شناسه خبر: 10414
  • 302 بازدید

کمبود پزشک متخصص و فضای فیزیکی در بیمارستان گنبدکاووس

ارکین نیوز-فرماندار ویژه گنبدکاووس از کمبود پزشک متخصص و فضای فیزیکی برای بیماران اورژانسی در بیمارستان خاتم‎الانبیاء این شهرستان خبر داد. محمد حمیدی در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبد اظهار کرد ...

ارکین نیوز-فرماندار ویژه گنبدکاووس از کمبود پزشک متخصص و فضای فیزیکی برای بیماران اورژانسی در بیمارستان خاتم‎الانبیاء این شهرستان خبر داد.

محمد حمیدی در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبد اظهار کرد: ازدحام بیماران اورژانسی در بیمارستان خاتم‎الانبیاء به دلیل کمبود فضای فیزیکی و پزشک متخصص است که این نیازها باید ارائه شود.

وی جمعیت شهرستان گنبدکاووس را ۳۵۵ هزار نفر اعلام و تصریح کرد: گنبدکاووس ۲۰۰ روستا دارد در حوزه بهزیستی اورژانس اجتماعی به سطح یک ارتقاء داده شده است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس از احداث سالن‎های چندمنظوره برادران برای برگزاری آزمون‎های فنی و حرفه‎ای در این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به پیشرفت علم و دانش و اختراعات جدید نیاز به آموزش یک ضرورت اساسی است توسعه تجهیزات فنی و حرفه‎ای نیازمند تخصیص اعتبار است.

حمیدی با بیان اینکه کلینیک تخصصی تامین اجتماعی در شهرستان گنبدکاووس باید دائر شود، ابراز داشت: شعبه تامین اجتماعی دارای ساختمان قدیمی است که باید مبادرت به ایجاد ساختمان جدید کرد امیدواریم تا دهه‎فجر پارت COD بیمارستان تامین اجتماعی گنبدکاووس به بهره‎برداری برسد.

وی افزود: مجموعه ورزشی کارگران این شهرستان نیمه‎کاره است که استعداد خوبی برای تکمیل دارد.

چهار تعاونی مرزنشین در شهرستان گنبدکاووس فعالیت می‎کند

فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به اینکه چهار تعاونی مرزنشین در شهرستان گنبدکاووس فعالیت می‎کند، خاطرنشان کرد: این تعداد تعاونی دارای ۲۵ هزار عضو هستند و اعضای بخش داشلی‎برون دارای کارت سهمیه ارزی هستند که این مسئله تنش‎های مردمی و اجتماعی را به وجود آورده است.

حمیدی بیان داشت: وجود کارت‎های سهمیه ارزی نه تنها مشکلی را از مرزنشینان حل نمی‎کند بلکه زمینه سوءاستفاده برخی افراد را فراهم آورده است.

وی با تاکید بر اینکه اثرات تعاونی‎های مرزنشین باید شفاف‎سازی شود بر لزوم تجمی تعاونی‎های مرزنشین در استان گلستان تاکید کرد و گفت: وقتی سرمایه‎های متمرکز شوند می‎توان کار اقتصادی کرد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس از وجود ۲ هزار تعاونی در این شهرستان خبر داد و گفت: این تعاونی‎ها ۴۲ هزار عضو دارند و ۱۰ درصد جمعیت شهرستان گنبدکاووس به عضویت تعاونی درآمدند.

حمیدی بر لزوم بازنگری قانون تعاونی‎ها تاکید کرد و بیان داشت: تعاونی‎ها قانونی دارند که به موجب آن باید چند نفر سرمایه‎گذاری کنند اما اثرات مضری بر اقتصاد وارد می‎کنند و زمانی که دچار مشکل می‎شوند تنش‎های آنان متوجه ما است/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست