• تاریخ: 2016-11-30
  • شناسه خبر: 21550
  • 349 بازدید

کلاهبرداری با حساب و چک‌های جعلی/کشف ۶تن ماهی قاچاق درآق قلا

ارکین نیوز-فرمانده انتظامی آق‌قلا از کشف ۶ تن ماهی قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران انتظامی در اجرای طرح عملیاتی برخورد با قاچاقچیان فرآورده‌های شیلاتی، این میزان ماهی به ارزش یک میلیارد و ۵۰ میلیون ریال را کش ...

ارکین نیوز-فرمانده انتظامی آق‌قلا از کشف ۶ تن ماهی قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران انتظامی در اجرای طرح عملیاتی برخورد با قاچاقچیان فرآورده‌های شیلاتی، این میزان ماهی به ارزش یک میلیارد و ۵۰ میلیون ریال را کشف کردند.

سرهنگ علی امیریان افزود: در این پیوند سه نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
آق قلا در شمال استان گلستان واقع است.

* کلاهبرداری با حساب دیگران و چک های جعلی
فرمانده انتظامی گلستان از دستگیری جاعل کلاهبرداری خبر داد که با استفاده از مدارک شخصی دیگران اقدام به گشایش حساب، دریافت دسته چک و خرید از بازار می کرد.
سردار علی اکبر جاویدان، مبلغ کلاهبرداری صورت گرفته را بیش از یک میلیارد و یکصد میلیون ریال اعلام کرد.
وی یادآور شد: در پی ارجاع پرونده کلاهبرداری از دادسرای گرگان با موضوع دادخواهی یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد ناشناسی با استفاده از مدارک وی اقدام به افتتاح حساب جاری و دریافت دسته چک کرده است، موضوع در دستور کار قرار گرفت.
به گفته وی؛ با برگشت خوردن چک‌های خرج شده در بازار توسط تعدادی از شهروندان و حکم جلب شهروند صاحب حساب ،توسط مراجع قضائی پرونده پیگیری شد و با استعلام از بانک صادر کننده چک و بررسی ماموران تشخیص هویت پلیس آگاهی مشخص شد افتتاح حساب با مدارک جعلی صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: در همین راستا پیگیری برای دستگیری جاعل آغاز و با راهنمایی تعدادی از شکات چهره متهم توسط ماموران شناسایی و مشخص شد که متهم فردی سابقه‌دار و تحت تعقیب مراجع قضائی بوده و از مدتی قبل از سوی خانواده نیز طرد شده است.
سردار جاویدان ادامه داد که با هماهنگی مراجع قضائی مخفیگاه وی شناسایی و متهم دستگیر شد و در تحقیقات تخصصی به افتتاح حساب و صدور دسته چک از بانک‌ها با استفاده از مدارک و اسناد هویتی دیگران اعتراف کرد.
به گفته وی؛ تاکنون بیش از ده شاکی که متهم مورد نظر با چک جعلی اقدام به خرید از آنان کرده بود، شناسایی شده اند و تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان ادامه دارد.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست