• تاریخ: 2016-06-18
  • شناسه خبر: 18661
  • 377 بازدید

کشف دو محموله وارداتی گندم در آق قلا

ارکین نیوز-زین العابدین تازیکی در خصوص یکی از محموله ها گفت: دوشنبه هفته گذشته براساس اعلام رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان مبنی بر انبار و نگهداری گندم به وزن تقریبی یکهزار و ۵۰۰تن در یک واحد تولیدی در فاز سوم شهرک صنع ...

ارکین نیوز-زین العابدین تازیکی در خصوص یکی از محموله ها گفت: دوشنبه هفته گذشته براساس اعلام رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان مبنی بر انبار و نگهداری گندم به وزن تقریبی یکهزار و ۵۰۰تن در یک واحد تولیدی در فاز سوم شهرک صنعتی آق قلا، این محموله وارداتی کشف و ضبط شد.
وی یادآور شد: محموله فوق شامل گندم همراه با ذرت و دانه های آفت زده این محصول بود.

تازیکی تصریح کرد: نمونه برداری از گندم فوق از سوی اداره کل غله انجام و نمونه ها جهت انجام آزمایش به مرکز بهداشت تحویل گردید.
به گفته وی براساس دستور دادستان، انبار گندم و یک دستگاه لودر در محل واحد تولیدی فوق تا زمان اعلام نتایج آزمایش ها با صدور حکم، پلمپ و ضبط گردید.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آق قلا ادامه داد: همچنین براساس گزارش روز چهارشنبه مردم از طریق شماره تلفن ۱۲۴ (ستاد خبری رسیدگی به شکایات مردمی واحد بازرسی و نظارت اداره) در خصوص تردد تعدادی تریلی حامل گندم در سطح روستای چن سبلی از توابع بخش وشمگیر، گشت مشترک دستگاه های مرتبط به همراه بازرس اداره صنعت به محل مورد نظر مراجعه و با حضور مسوولان جهاد کشاورزی و نظارتی شهرستان، نمونه برداری از این گندم ها از سوی مرکز بهداشت انجام شد.
تازیکی گفت: در پایان این نظارت و بازرسی مقدار تقریبی ۸۲ تن گندم وارداتی در این محل کشف گردید.
به گفته وی براساس دستور دادستان شهرستان موجودی انبار گندم در محل واحد فوق تا تعیین نتایج آزمایش ها و صدور حکم تعزیراتی بصورت امانت در محل ضبط است.
وی اضافه کرد: مطابق مصوبات کارگروه گندم، آرد و نان استان گلستان، ورود گندم وارداتی در ایام برداشت محصول کشاورزان بمنظور جلوگیری از اختلاط گندم های وارداتی با گندم مرغوب استان، ممنوع می باشد.
شهرستان آق قلا در ۱۵ کیلومتری شمال گرگان (مرکز استان گلستان) قرار دارد.
فصل برداشت گندم پاییزه گلستان از اوایل خرداد سال جاری آغاز و همچنان ادامه دارد، امسال ۱۰۰مرکز برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان دایر شده است.
روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست