• تاریخ: 2018-04-03
  • شناسه خبر: 25781
  • 215 بازدید

کاهش ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در گلستان؛ احتمال بارش برف بهاری

ارکین نیوز-معاون هواشناسی استان گلستان با اشاره به نفوذ نخستین سامانه سرد و بارشی به استان گفت: دمای هوا در استان گلستان از امشب ۱۰ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد و احتمال بارش برف نیز وجود دارد. محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با ...

ارکین نیوز-معاون هواشناسی استان گلستان با اشاره به نفوذ نخستین سامانه سرد و بارشی به استان گفت: دمای هوا در استان گلستان از امشب ۱۰ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد و احتمال بارش برف نیز وجود دارد.

محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهار داشت: با نفوذ نخستین سامانه سرد و بارشی از امشب به تدریج شاهد وزش نسبتا شدید باد، مواج شدن دریا، گاهی بارندگی، رعد و برق در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در نواحی کوهستانی بارش پراکنده برف، تشکیل مه، کاهش قابل ملاحظه دمای هوا یبن ۱۰ تا ۱۲ درجه خواهیم بود.

وی افزود: این روند تا اواسط هفته آینده در استان ادامه خواهد داشت و به علت بارش برف و همچنین وقوع پدیده مه غلیظ، اختلال در تردد جاده های کوهستانی دور از انتظار نیست.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان تصریح کرد: در این مدت بیشینه سرعت باد نزدیک ساحل ۶۰ و دور از ساحل نیز گاهی بیش از ۷۰ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی شده است.

رحمان‌نیا گفت: بیشینه ارتفاع موج در نزدیک به سواحل بین یک تا یک و نیم متر و در فراساحل بین یک تا ۳ متر خواهد رسید.

وی اظهار کرد: با توجه به این شرایط همه فعالان دریایی، صیادان و به ویژه صیادان پره و دریابانان نسبت به فعالیت در دریا تمهیدات لازم را به عمل آورند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: فعالیت این سامانه تا روز پنج شنبه به تناوب در استان ادامه خواهد داشت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست