• تاریخ: 2015-08-19
  • شناسه خبر: 7250
  • 443 بازدید

کاهش دما و آغاز بارش ها از اواخر هفته جاری در گلستان

ارکین نیوز-مدیر کل مدیریت بحران گلستان با اشاره به تغییرات جوی طی روزهای آینده از کاهش دما از امروز چهارشنبه در استان خبر داد و گفت: این کاهش دما تا روز جمعه هفته جاری ادامه دارد. صادق علی مقدم اظهار داشت: تا روز جمعه عل ...

ارکین نیوز-مدیر کل مدیریت بحران گلستان با اشاره به تغییرات جوی طی روزهای آینده از کاهش دما از امروز چهارشنبه در استان خبر داد و گفت: این کاهش دما تا روز جمعه هفته جاری ادامه دارد.

صادق علی مقدم اظهار داشت: تا روز جمعه علاوه بر کاهش دما شاهد بارش پراکنده در سطح استان خواهیم بود که این شرایط در روز شنبه با افزایش بارش ها در استان تداوم خواهد یافت.
ایستگاه های هواشناسی گلستان نیز هوای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (امروز و فردا) برخی مناطق استان همچون گرگان را صاف تا نیمه ابری در بعداز ظهر و در ارتفاعات با احتمال بارش پراکنده و وزش باد اعلام کردند.
وضعیت جوی برخی از مناطق استان نیز در این دو روز صاف تا نیمه گاهی با وزش باد پیش بینی شده است.
مقدم همچنین اضافه کرد که انتظار می‎رود استان تا اوایل هفته آینده کاهش دما بین پنج تا هشت درجه را تجربه کند و گلستانی‎ها از شرایط طاقت‎فرسای گرمای کنونی رها شوند.
مدیر کل مدیریت بحران گلستان با بیان اینکه در اوایل هفته جاری شهرهای استان گرمای بی سابقه بین ۴۲ تا ۵۰ درجه سانتی‎گراد را تجربه کردند، افزود: براساس اطلاعات هواشناسی، گنبدکاووس در این ایام، عنوان گرم ترین شهر کشور را به خود اختصاص داد.
به گفته وی این درحالی است که گرمای بیش از حد هوا، زمینه بروز آتش‎سوزی در جنگل ها و مراتع را بالا برده و نیز برای سلامت اقشار مختلف و بویژه افراد بیمار، مسن و کودکان آسیب رسان می باشد.
مقدم همچنین با اشاره به مشکلات بحران آب و خشکسالی در استان از شهروندان خواست که در مصرف آب و برق، صرفه جویی را سرلوحه برنامه زندگی خود قرار دهند.
دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران گلستان در خصوص بروز گرمای بی سابقه در هفته جاری اضافه کرد: انتظار می‎رفت با توجه به تغییر اقلیم طی سال‎های اخیر با چنین شرایطی مواجه شویم، هر چند این میزان گرما فراتر از انتظار ما بود.
به گفته مقدم، با این شرایط گلستان از یک استان معتدل خارج شده و در حال تجربه شرایط خشک و بیایانی است.
مقدم اضافه کرد: با توجه به دمای بالا وشرایط خاص گرما در گلستان، از ادارات کل حفاظت محیط ‎زیست و منابع طبیعی استان نیز خواسته شده که مناطق مستعد آتش‎سوزی در عرصه‎های منابع طبیعی را دائم رصد و پایش کنند.
استان گلستان واقع در شمال ایران افزون بر یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.
ایرنا

  • خداوردی - 2015-08-19 در 2:01 ب.ظ

    خیلی خوب میشه اخر هفته و….مسابقات سوارکاری بندر ترکمن////چه حالی میده////تازه بارش برای اراضی کشاورزی مهمتره/////

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست