• تاریخ: 2015-09-05
  • شناسه خبر: 7788
  • 400 بازدید

کار ساخت لوله گاز تا ماه دسامبر آغاز می شود

ارکین نیوز – ترکمنستان کار روی خط لوله انتقال گاز تاپی به طول ۱۸۰۰ کیلومتر را آغاز کرده است. با تکمیل این پروژه گاز از ترکمنستان به هند منتقل خواهد شد. به گزارش خبرزگزاری آوا، متخصصان موسسه شرکت دولتی نفت و گاز، تر ...

ارکین نیوز – ترکمنستان کار روی خط لوله انتقال گاز تاپی به طول ۱۸۰۰ کیلومتر را آغاز کرده است.
با تکمیل این پروژه گاز از ترکمنستان به هند منتقل خواهد شد.
به گزارش خبرزگزاری آوا، متخصصان موسسه شرکت دولتی نفت و گاز، ترکمنستان موسوم به ترکمن‌گاز، کارهای مهندسی و نقشه‌برداری خط لوله گاز تاپی ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، هند را آغاز کرده‌اند.

به نوشته روزنامه اکسپرس تریبون، ساخت خط لوله گاز تاپی در ماه دسامبر سالجاری میلادی آغاز خواهد شد.

چهار کشور عضو تاپی ماه گذشته توافق کردند که شرکت دولتی ترکمن‌گاز، کنسرسیوم پروژه ۱۰ میلیارد دلاری را رهبری خواهد کرد در حالی که حضور شرکای تجاری خارجی نیز در این پروژه احتمال دارد.

رئیس جمهور ترکمنستان ماه گذشته اعلام کرد که شرکت‌های جاپانی و کوریایی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در تاپی ابراز کرده‌اند و از شرکت‌های ترکیه نیز برای پیوستن به روند مناقصه دعوت به عمل آمده است.

با بهره برداری از پروژه ی تاپی، ترکمنستان انتقال گاز به میزان ۳۳ میلیارد متر مکعب (BCM) در سال را از ۲۰۱۸ آغاز خواهد کرد.

براساس توافقنامه تاپی، پاکستان روزانه یک میلیارد و ۳۶۵ میلیون فوت مکعب گاز و هند نیز حدود یک میلیارد و ۳۶۵ میلیون فوت مکعب گاز دریافت می‌کنند و سهم افغانستان از گاز ترکمنستان نیز حدود نیم میلیارد فوت مکعب در روز است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست