• تاریخ: 2015-11-16
  • شناسه خبر: 10652
  • 500 بازدید

کارشناسان تاجیکستان در تازه آباد شهرستان آق قلا

ارکین نیوز – کارشناسان تاجیکستان برای بهره مندی از دانش گلستانی ها در اجرای طرح مدیریت مشارکتی آب به گلستان سفر کرده اند. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، مدیر طرح مدیریت مشارکتی آب در گلستان گفت : هشت متخصص تاجیکستان ...

ارکین نیوز – کارشناسان تاجیکستان برای بهره مندی از دانش گلستانی ها در اجرای طرح مدیریت مشارکتی آب به گلستان سفر کرده اند.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، مدیر طرح مدیریت مشارکتی آب در گلستان گفت : هشت متخصص تاجیکستانی به گلستان سفر کرده اند تا روش های آبیاری انجام شده در گلستان را بیاموزند و در کشورخود از آن استفاده کنند .
مدیریت مشارکتی آب در گلستان از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۲ با همکاری جایکا در تازه آباد شهرستان آق قلا انجام شد.
جایکا سازمان مستقل بین‌المللی در ژاپن است که به دولت ژاپن و کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند.
عبدالوهاب قزل افزود : این افراد در رشته های مختلف کشاورزی متخصص هستند و با همکاری کارشناسان جایکا قصد دارند بهره وری از آب و زمین های کشاورزی را در تاجیکستان افزایش دهند.
او افزود : در طرح مدیریت مشارکتی آب در گلستان ۳۷ گروه آب بران برای انجام کار تقسیم آب تشکیل داده ایم .
وی گفت: از مزایای اجرای این طرح تقسیم و توزیع آب ، نگهداری سازه های آبیاری و کانال کشی و ایستگاه های پمپاژ به وسیله خود کشاورزان است .
قزل گفت: کشور تاجیکستان از این تجربه ایران برای نگهداری سازهای آبی خود استفاده خواهد کرد .
فوجی معاون دفتر جایکا در کشور تاجیکستان هم که به گلستان سفر کرده است به خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت : در تاجیکستان آب به میزان لازم وجود دارد اما نحوه استفاده از آن هنوز به صورت صحیح انجام نشده است .
هیات تاجیکستانی تا سه شنبه در گلستان حضور دارند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست