• تاریخ: 2016-06-07
  • شناسه خبر: 18346
  • 487 بازدید

چه کسی شهردار گنبدکاووس می شود؟

ارکین نیوز-پس از برکناری شهردار گنبد، حال تمام نگاهها به این است که اعضای شورا چه کسی را بر این مسند بر می گزینند تا بیشترین همراهی را با سیاست های شورا داشته باشد و بتواند در یکسال باقیمانده چهره شهر را جانی دوباره ببخش ...

ارکین نیوز-پس از برکناری شهردار گنبد، حال تمام نگاهها به این است که اعضای شورا چه کسی را بر این مسند بر می گزینند تا بیشترین همراهی را با سیاست های شورا داشته باشد و بتواند در یکسال باقیمانده چهره شهر را جانی دوباره ببخشد.

طرح گزینه ای از سوی برخی از رسانه های استان آن هم پیش از برکناری عبدالمجید قزلجه، باعث شد تا در شبکه های اجتماعی شاهد مواضع مختلفی باشیم. مواضعی که عمدتا به غیر بومی بودن گزینه مطرح شده خورده می گرفت.
با توجه به سوالاتی که از شهردار سابق پرسیده شد این مسئله مشهود است که مسئله مهم در نظر شورای شهر تعامل و عملگرایی شهردار است و قطعا طبیعی است برداشت این باشد که دلیلی را که بخاطر آن یک شهردار برکنار می شود در انتخاب شهردار آتی مد نظر قرار گیرد و اگر انتقادی به عملکرد شهردار سابق مطرح شده، پس باید فردی بر این مسند بشیند که از قزلجه بهتر و تخصصی تر عمل کند.
حال درباره مواضع و اظهارات مردم نیز باید گفت: اگر چه برخی این نگاه را متعصبانه و قومیت گرا بدانند ولی طبیعی است، فردی که با چالش ها و مشکلات و معضلات این شهر دست و پنجه نرم نکرده است، نمی تواند برای این شهر تصمیم بگیرد و نگاه بومی یعنی اینکه به ظرفیت ها و مشکلات شهر آگاهی داشته باشد تا بتواند در فرصت باقیمانده از عمر این دوره گره ای از مشکلات شهر بگشاید.
شاید برکنار شهرداردر این مدت کمی که باقی مانده است نیز انتقادهایی برای شورا به همراه داشته باشد و با تعلل در انتخاب شهردار جدید این انتقادات دوچندان می شود.
تب و تاب شورای شهر گنبد برای انتخاب شهردار جدید این روزها نقل زبانهاست. شهرداری که باید سریعتر وارد عرصه عمل شود و پیگیری پروژه های نیمه تمام و بر زمین مانده شهر را از سر بگیرد.
حال باید دید معیار های انتخاب شهردار جدید چیست؟ و چه پارامترهایی در این انتخاب لحاظ می شود؟ و آیا شهردار بعدی می تواند در این مدت کوتاه عملکردی مناسب داشته باشد؟
قابوسنامه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست