• تاریخ: 2018-02-14
  • شناسه خبر: 25448
  • 422 بازدید

چهار روستای بخش مرزی گنبدکاووس ازنعمت گاز برخوردار شدند

ارکین نیوز-بهره برداری از پروژه گازرسانی به چهار روستای قره ماخر، قره کسلخه، آراقویی و بیشک تپه از توابع بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس باحضور مدیرعامل شرکت گاز گلستان آغاز شد. در این مراسم که روز چهارشنبه در روستای قره م ...

ارکین نیوز-بهره برداری از پروژه گازرسانی به چهار روستای قره ماخر، قره کسلخه، آراقویی و بیشک تپه از توابع بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس باحضور مدیرعامل شرکت گاز گلستان آغاز شد.

در این مراسم که روز چهارشنبه در روستای قره ماخر گنبدکاووس برگزار شد، مدیرعامل شرکت گاز گلستان در سخنانی گفت: برای گازرسانی به این چهار روستا که افزون بر دو هزار نفر جمعیت دارند، ۶۳ میلیارد ریال هزینه شده است.
صفرعلی جمال لیوانی فزود: درحال حاضر ۸۴۱ روستای گلستان معادل ۹۵ درصد روستاهای واجد شرایط و ۱۰۰ درصد مناطق شهری این استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
وی اضافه کرد: برنامه ریزی های لازم برای گاز رسانی به روستاهای واجد شرایط گلستان تا پایان سال ۹۸ انجام شده است.
جمال لیوانی تصریح کرد : گازرسانی به مناطق شهری و روستایی کشور از سال ۶۰ آغاز شده و اکنون گازرسانی به بسیاری از مناطق دور افتاده که قبلا کمتر کسی فکر آن را می کرد نیز انجام می شود و این به برکت انقلاب و خون شهیدان است.
مدیرعامل شرکت گاز گلستان یادآور شد: در ایام دهه فجر امسال ۲۶۷ طرح گازرسانی در گلستان با هزینه ۹۰۶ میلیار ریال به بهره برداری رسید و یا عملیان اجرایی آن آغاز شد.
به گزارش ایرنا، عبدالحمید سالمی بخشدار داشلی برون گنبدکاووس نیز در این مراسم گفت: از مجموع ۳۰ روستا و یک شهر این بخش، گازرسانی به شهر و ۱۳ روستا انجام شده و یا درحال انجام است.
وی افزود: امسال اعتبارات کم سابقه ای در حدود ۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات موسوم به نفت برای اجرای طرح هادی در ۱۴ روستای بخش داشلی برون تخصیص یافته و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درحال اجرای این طرح ها است.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است و در مراسم افتتاح گاز رسانی به روستاهای بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه و برخی مسئولان شهرستان نیز حضور دارند/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست