• تاریخ: 2015-10-06
  • شناسه خبر: 9068
  • 595 بازدید

پیکر پنج جان باخته دیگر فاجعه منا امروز وارد گرگان می شود

ارکین نیوز-معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: پیکر مطهر پنج تن دیگر از حاجیان گلستانی جان باخته در فاجعه منا روز سه شنبه وارد گرگان مرکز استان می شود. علی اصغر طهماسبی اظهارداشت: پیکرهای جان باختگان فاجعه ...

ارکین نیوز-معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: پیکر مطهر پنج تن دیگر از حاجیان گلستانی جان باخته در فاجعه منا روز سه شنبه وارد گرگان مرکز استان می شود.

علی اصغر طهماسبی اظهارداشت: پیکرهای جان باختگان فاجعه منا پس از ورود با هماهنگی دادستانی و طی روال پزشکی قانونی، در شهرستانهای گنبدکاووس و گمیشان تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

وی اضافه کرد: این جان باختگان شامل ‘عبدالعلی جان زمین ، بایرام بی بی داز ، طریقلی دولو ، نور محمد مختوم نژاد و کیک کر’ هستند.

مردم استان یک میلیون و ۸۵۰هزار نفری گلستان این روزها سوگوار ۴۹ حاجی گلستانی جان باخته در فاجعه منا هستند.

طی دو روز گذشته نیز دو گروه دیگر از حاجیان گلستانی پرپر شده در فاجعه منا در شهرستانهای مختلف استان تشییع شدند.

امسال یکهزار و ۸۰۰ نفر از مردم گلستان برای انجام مناسک حج تمتع به عربستان اعزام شده بودند که در فاجعه منا در روز عید قربان ۴۹ تن از آنان به لقاءالله پیوستند که از اعضای کاروان های گنبدکاووس ، بندرترکمن و گرگان بودند.
فاجعه منا در روز عید قربان امسال باعث جان باختن افزون بر چهار هزار زائر از کشورهای مختلف و از جمله ۴۶۴ حاجی ایرانی شد.

به گفته طهماسبی پیکر زبیده میرزایی یکی از حاجیان گلستانی که براثر مرگ طبیعی در مکه فوت کرده است نیز امروز به همراه پیکرهای جان باختگان فاجعه منا به استان منتقل می شود.

معاون استاندار گلستان افزود: پیکر یک نفر از جان باختگان فاجعه منا بنام حاجی ‘احمد ارتق لی’ نیز با رضایت خانواده در مکه دفن شد.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست