• تاریخ: 2016-01-21
  • شناسه خبر: 13584
  • 361 بازدید

پیکر مطهر بیست و نهمین جانباخته گنبدی فاجعه منا فردا تشییع می شود

ارکین نیوز- معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه گنبدکاووس از برگزاری مراسم تشییع جنازه پیکر مطهر بیست و نهمین جانباخته فاجعه منا دراین شهرستان خبر داد. احمد دستمرد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظها ...

ارکین نیوز- معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه گنبدکاووس از برگزاری مراسم تشییع جنازه پیکر مطهر بیست و نهمین جانباخته فاجعه منا دراین شهرستان خبر داد.

احمد دستمرد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: پیکر مطهر مهاجر الی الله ‘عبدالمجید آق آتابای’ که در فاجعه منا در عربستان دعوت حق را لبیک گفته و درشهر مکه دفن شده بود، با موافقت خانواده به کشور منتقل شده و فردا (جمعه دوم بهمن) در گنبدکاووس تشییع و به خاک سپرده می شود.
وی گفت: مراسم تشییع پیکر این مهاجر الی الله پس از اقامه نماز جمعه درمقابل مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس با حضور اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزار می شود.
دستمرد اضافه کرد: با برگشت پیکر عبدالمجید آق آتابای به کشور، اکنون پیکر مطهر دو جانباخته دیگر گنبدی فاجعه منا یعنی’حبیب الله عزیزی و تاج محمد پاریخی’ در مکه باقی مانده است.
در فاجعه منا که در روز عید قربان امسال و در جریان رمی جمرات به وقوع پیوست ۴۶۵ حاجی ایرانی که ۴۹ نفر آنان از استان گلستان بودند جان خود را از دست دادند.
در این فاجعه مردم شهرستان گنبدکاووس با از دست دادن ۳۱ حاجی خود که تمامی آنها از ترکمن های اهل سنت بودند، سنگین ترین داغ را تحمل کردند.
از مجموع ۳۱ جانباخته گنبدی حادثه منا تاکنون پیکر مطهر ۲۸ حاجی دراین شهرستان تشییع و به خاک سپرده شده است.
شهرستان گنبدکاووس با بیش از ۳۲۵ هزار نفر جمعیت که افزون بر نیمی از آنها را ترکمن های اهل سنت تشکیل می دهند در شرق استان گلستان واقع شده و فاصله آن با گرگان مرکز این استان حدود ۱۰۰ کیلومتر است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست