• تاریخ: 2016-01-12
  • شناسه خبر: 13097
  • 314 بازدید

پیکرهای ۱۶جانباخته ایرانی فاجعه منا به کشورمنتقل می شود

ارکین نیوز-سرپرست حجاج ایرانی دردیداربا جمعی ازخانواده های جانباختگان فاجعه منااعلام کردجمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که توانست تکلیف تمامی مفقودان خود دراین فاجعه را روشن کند. نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت درد ...

ارکین نیوز-سرپرست حجاج ایرانی دردیداربا جمعی ازخانواده های جانباختگان فاجعه منااعلام کردجمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که توانست تکلیف تمامی مفقودان خود دراین فاجعه را روشن کند.

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت دردیداربا جمعی ازخانواده های قربانیان فاجعه منا گفت جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که توانست تمامی ۴۶۱ جانباخته ایرانی این حادثه تلخ را شناسایی و وضعیت همه مفقودان خود را روشن کند.

دراین دیدارکه مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج وزیارت نیزحضورداشت حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکرافزود ۲۶ پیکرجانباختگان ایرانی فاجعه منا برای انتقال به ایران به فرودگاه جده ارسال شد که ده پیکرهفته گذشته به ایران منتقل گردید وبا پیگیری های صورت گرفته ۱۶ پیکردیگرهم منتقل می شود.

نماینده ولی فقیه با برشمردن اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات خانواده ها دربخش های مختلف و پیگیری درخواست های شان تصریح کرد حل مسایل این خانواده ها برای بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در اولویت قرار دارد.

وی افزود قربانیان فاجعه منا از جمله بهترین خلق خدا بودند و دربهترین حال جان باختند و از راههای مختلف پیگیراحقاق حقوق شان خواهیم بود.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه تا کنون درتمام دیدارها بازماندگان فاجعه منا با نجابت و متانت مسایل خود را مطرح کرده اند گفت بعنوان خدمتگزار، پیگیر مسایل ومطالبات شما خواهیم بود و از انتقاد نارحت نشده بلکه توضیح لازم را هم ارائه خواهیم داد.

دراین دیدار رئیس سازمان حج و زیارت نیزبیانات قاطع مقام معظم رهبری در دفاع ازحقوق شهروندان ایرانی درحادثه منا را یادآور شد و اظهار داشت زنده نگاه داشتن این فاجعه و پیگیری مباحث حقوقی دو تکلیف بزرگی است که رهبری مقررفرموده اند وامیدواریم اقداماتی که تاکنون صورت گرفته است بخشی از آلام بازماندگان این فاجعه را تسکین دهد.

دراین دیدار که نزدیک به سه ساعت بطول انجامید خانواده های جانباختگان فاجعه منا به بیان خواسته ها ومشکلات شان در محورهای مختلف پرداختند.

نماینده ولی فقیه هم به اقدامات صورت گرفته در داخل و سطح بین الملل برای پیگیری ابعاد گوناگون حادثه منا اشاره کرد و گفت فاجعه بزرگی اتفاق افتاد و ما وظیفه خود می دانیم با کمک شما این فاجعه را زنده نگاه داشته و از حقوق جانباختگان و بازماندگان آن دفاع نماییم و امیدواریم به نتیجه هم برسیم.
حج وزیارت

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست