• تاریخ: 2015-11-03
  • شناسه خبر: 10057
  • 492 بازدید

پنج تن دیگر از زائران ایرانی در میان دفن شدگان شناسایی شد

ارکین نیوز-رئیس سازمان حج و زیارت که بمنظور تعیین وضعیت آسیب دیدگان فاجعه منا به عربستان سفر کرده، از شناسایی ۵ تن دیگر از زائران ایرانی خبر داد. مهندس سعید اوحدی که بمنظور پیگیری وضعیت آسیب دیدگان فاجعه تلخ منا به عربست ...

ارکین نیوز-رئیس سازمان حج و زیارت که بمنظور تعیین وضعیت آسیب دیدگان فاجعه منا به عربستان سفر کرده، از شناسایی ۵ تن دیگر از زائران ایرانی خبر داد.

مهندس سعید اوحدی که بمنظور پیگیری وضعیت آسیب دیدگان فاجعه تلخ منا به عربستان سفر کرده است، در خصوص نشست دیروز کمیته مشترک ایران و عربستان گفت: با توجه به آماده شدن اطلاعات DNA بستگان درجه اول زائران، عملیات تطبیق این آزمایشات با اطلاعاتی که در اختیار پزشکی قانونی عربستان وجود دارد انجام گرفت تا وضعیت تعدادی از عزیزانی که اطلاعاتی از آنها در دست نیست، معلوم گردد.

وی افزود: قرار شد ظرف یک هفته نتیجه این تطبیق آزمایشات مشخص گردد و اگر بهر علتی وضعیت تعدادی از زائرانی که اطلاعی از آنها دردست نیست، مشخص نشد ، در خصوص اعزام بستگان درجه اول این عزیزان به عربستان بمنظور انجام مجدد آزمایشات DNA اقدام گردد.

رئیس سازمان حج اظهار داشت: روز گذشته تیم تفحص ایرانی روز پرکاری داشتند بدلیل اینکه هفته گذشته ۱۱۵ پیکر وارد سردخانه مکه مکرمه شده بود که از این تعداد ۶۸ پیکر بعلت تغییر کامل فیزیکی چهره ها قابل شناسایی نبود که امیدواریم با آزمایشات DNA با نتایج مورد نظر برسیم و عربستان هم متعهد شده که تا زمان تعیین نتیجه تطبیق DNA اقدام به دفن این اجساد نکند.

اوحدی اعلام کرد: روز گذشته از طریق شناسایی برخی تصاویری که از آرشیو در اختیار مجموعه تفحص ایرانی قرار گرفت و همچنین بر اساس اثر انگشت دفن شدگان مشخص شد که تعداد ۵ نفر دیگر از مفقودین ایرانی فاجعه منا در میان جان باختگان هستند که پیکرهای مطهر این عزیزان نیز در عربستان دفن شده است که البته مستندات کامل در اختیار سازمان حج و زیارت و کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده قرار گرفت و به خانواده های محترم این جان باختگان اطلاع داده شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت در خاتمه عنوان کرد: تا این لحظه از مجموع ۳۳ زائر ایرانی که اطلاعی از آنها در دست نبود وضعیت ۵ نفر مشخص شده و هنوز از ۲۸ تن از مفقودان ایرانی این فاجعه تلخ اطلاعی در دست نیست و امیدواریم با تطبیق اطلاعات DNA بتوانیم به نتایج مورد نظر دست یابیم./سازمان حج و زیارت

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست