• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۹-۱۹
  • شناسه خبر: 29342
  • 186 بازدید

پروازهای گرگان به تاشکند و اکتائو برقرار می‌شود

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: پرواز گرگان به اکتائو ( قزاقستان) و گرگان به تاشکند ( ازبکستان) به زودی برقرار می‌شود. هادی حق‌شناس اظهارداشت: توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی با کشورهای مختلف به ویژه منطقه آسیای میانه یکی ...

پروازهای-گرگان-به-تاشکند-و-اکتائو2

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: پرواز گرگان به اکتائو ( قزاقستان) و گرگان به تاشکند ( ازبکستان) به زودی برقرار می‌شود.

هادی حق‌شناس اظهارداشت: توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی با کشورهای مختلف به ویژه منطقه آسیای میانه یکی از اولویت‌های استان است.

وی افزود: باید زمینه‌های تجارت را برای بازرگانان تسهیل کرده و مشکلات آنان را به ویژه در حوزه‌های ارزی برطرف کنیم.

استاندار گلستان با اشاره به دسترسی ریلی و زمینی به کشورهایی مانند ترکمنستان و قزاقستان بیان داشت: با تکیه بر منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون به دنبال افزایش مبادلات با کشورهای همسایه هستیم و برای رسیدن به این هدف باید زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که به صورت جدی در دستور کار ما قرار دارد پیگیری احداث یک بندرتجاری در سواحل استان است. گلستان کوتاه‌ترین مسیر دریایی را برای رسیدن به کشورهای حاشیه خزر دارد و همین مسئله هزینه حمل و نقل بار را کاهش می‌دهد.

حق‌شناس گفت: برقراری پرواز به مقصد کشورهایی که هدف صادراتی استان هستند از دیگر موضوعات مهمی است که با کمک اتاق بازرگانی به دنبال آن هستیم.

وی افزود: پرواز گرگان به اکتائو در کشور قزاقستان در حال نهایی شدن است و به دنبال برقراری پرواز گرگان- تاشکند در کشور ازبکستان هستیم./تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *