• تاریخ: 2016-01-17
  • شناسه خبر: 13366
  • 390 بازدید

پاکسازی سواحل بندرترکمن از زباله و پسماند ها

ارکین نیوز- محیط بانان و جمعی از همیاران محیط زیست بندرترکمن دو کیلومتر از سواحل دریای خزر در حوزه این شهرستان را از زباله ها و پسماندهای شناور موجود در آبهای ساحلی پاکسازی کردند. رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان های گمیشان ...

ارکین نیوز- محیط بانان و جمعی از همیاران محیط زیست بندرترکمن دو کیلومتر از سواحل دریای خزر در حوزه این شهرستان را از زباله ها و پسماندهای شناور موجود در آبهای ساحلی پاکسازی کردند.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان های گمیشان و بندرترکمن روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این اقدام با هدف بهسازی و پاکسازی سیمای پهنه آبی شهرستان از زباله ها و پسماندها انجام شد.
به گفته علی بیانی بیشتر پسماندهای جمع آوری شده حاصل فعالیت شکارچیان و صیادان منطقه می باشد که پس از پایان کار، بدون جمع آوری زیاله ها ،منطقه را ترک می کنند.
وی اضافه کرد: این برنامه با هدف آگاهی دادن به فعالان حوزه شکار و صید انجام شد تا با حساسیت بیشتری نسبت به حفظ و زیبا سازی سیمای پهنه آبی توجه کنند.
بیانی اظهارداشت: در این برنامه ۲۵ کمینگاه شکار (کومه کوچک داخل آب) جمع آوری وهمچنین بیش از ۳۰۰ کیلو گرم پسماند و زباله از سطح آبهای ساحلی جمع آوری شد.
شکارگاه ها و زیستگاه های آبی این شهرستان در طول ایام مجاز شکار در هفته میزبان حدود ۵۰۰ نفر از شکارچیان است.
بیانی از علاقه مندان به حیات وحش و طبیعت خواست در صورت هر گونه بهر وری از زیبایی های طبیعت نسبت به پاکسازی زباله های ناشی از فعالیت خویش اقدام نمایند.
به گفته وی پاکسازی و زیبا سازی پهنه آبی سواحل مغفول مانده و متولی خاصی برای این امر منظور نشده است.
بندرترکمن به سبب دارابودن خط ساحلی میزبان پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی بوده و در سال جاری به دلیل صدور پروانه های عادی شکار برای شکارچیان قانونمند این منطقه میزبانی از آنان را نیز عهده دار است.
طبق قانون اساسی در جمهوری اسلامی حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند، وظیفه عمومی تلقی می گردد، از اینرو فعالیت های اقتصادی و غیر آن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن همراهی شود، ممنوع است.
بندرترکمن با افزون بر ۶۰ هزار نفر جمعیت در شمال غرب استان گلستان واقع می باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست