• تاریخ: 2016-01-09
  • شناسه خبر: 12982
  • 349 بازدید

ورود نخستین محموله گندم از مرز ریلی اینچه‌برون به خاک گلستان

ارکین نیوز – رئیس اداره ارزیابی و انطباق اداره کل استاندارد گلستان از ورود نخستین محموله هزار تنی گندم خوراکی به این استان از طریق مرز ریلی اینچه برون خبر داد و گفت: این محموله از طریق کشور ترکمنستان وارد خاک گلستا ...

ارکین نیوز – رئیس اداره ارزیابی و انطباق اداره کل استاندارد گلستان از ورود نخستین محموله هزار تنی گندم خوراکی به این استان از طریق مرز ریلی اینچه برون خبر داد و گفت: این محموله از طریق کشور ترکمنستان وارد خاک گلستان شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید مهدی حسینی روز شنبه با بیان اینکه وظیفه نظارت و ارزیابی محموله‌های وارد شده به استان بر عهده استاندارد است، اعلام کرد که کارشناسان این اداره کل پس از بررسی مدارک، نمونه برداری از این محموله را انجام و آزمایش‌های لازم در آزمایشگاه مورد تایید و دارای صلاحیت انجام شد.

وی افزود: براساس نتایج این آزمایش‌ها، محموله هزار تنی گندم با استانداردهای مورد نظر سازمان استاندارد مطابقت داشته و اجازه ورود آن به استان از طریق این اداره کل صادر شد.

وی اظهار کرد: اواخر آذر سال جاری نیز نخستین محموله هزار تنی جو از مرز ریلی اینچه برون و از طریق گمرک وارد استان گلستان شده بود.

راه آهن بین المللی ایران – ترکمنستان – قزاقستان ۱۲ آذر ماه سال ۹۳ در آئینی ویژه در نقطه صفر مرزی ایران – ترکمنستان واقع در اینچه برون استان گلستان با حضور روسای جمهوری سه کشور به بهره برداری رسید.

ظرفیت مرحله نخست این شبکه ریلی سه میلیون تن در سال پیش بینی شده که به نظر می‌رسد با تکمیل این پروژه ظرفیت انتقال بار تا سقف ۱۲ میلیون تن افزایش خواهد یافت.

‌تشکیل کمیته تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت

رئیس اداره استانداردسازی و آموزش و ترویج استاندارد گلستان نیز از تشکیل کمیته تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفی در استان خبر داد و گفت: تاکنون سه نشست این کمیته با حضور اعضا برگزار شده است که طی آن تعدادی پرونده مدیران کنترل کیفی مورد بررسی قرار گرفت و با صدور پروانه برای افراد واجد شرایط موافقت شد.

حمیدرضا عالیشاهی تعداد پروانه‌های تازه صادر شده را ۴۳ مورد برای ۴۳ واحد تولیدی استان برشمرد و افزود: در نشست‌های این کمیته، ۲۷ پروانه تمدید و ۲۱ پروانه نیز ابطال شده است.

وی ادامه داد: طبق قوانین سازمان ملی استاندارد هر واحد تولیدی مشمول استانداردهای اجباری و تشویقی باید حداقل یک مدیر کنترل کیفی داشته باشد که صلاحیت او در کمیته مزبور بررسی می‌شود.

‌اطمینان از اعتبار پروانه های استاندارد با شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد گلستان نیز گفت: از این پس با ارسال شماره ده رقمی مندرج در پروانه استاندارد به شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ و مراجعه به آدرس اینترنتی som.isiri.org.ir/parvande

می توان از اعتبار پروانه استاندارد مطمئن شد.

محسن خالقی عبدالملکی اطمینان از اعتبار پروانه‌ها را تنها بر اساس این دو روش برشمرد و افزود: با توجه به سه ساله شدن اعتبار پروانه های استاندارد، هر لحظه احتمال تعلیق یا ابطال این پروانه‌ها وجود دارد و به همین دلیل از این پس فرم چاپ شده به عنوان پروانه استاندارد، به تنهایی اعتبار ندارد و بهتر است صحت آن با استفاده از سامانه پیامکی مذکور مشخص شود.

از مرداد سال جاری، اعتبار پروانه‌های استاندارد به سه سال افزایش یافته است.

منبع: ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست