• تاریخ: 2018-01-04
  • شناسه خبر: 24993
  • 240 بازدید

ورود سامانه ناپایدار به گلستان از شنبه/با ریزش های جوی و اختلال درتردد جاده ای

ارکین نیوز- مدیرکل هواشناسی گلستان گفت که از روز شنبه هفته آتی با ورود سامانه پرفشار؛ افزایش ابر، بارندگی، بارش برف درنواحی کوهستانی، آذرخش، وزش موقت و شدید باد و در برخی نقاط تشکیل مه پیش بینی می شود و فعالیت این سامانه ...

ارکین نیوز- مدیرکل هواشناسی گلستان گفت که از روز شنبه هفته آتی با ورود سامانه پرفشار؛ افزایش ابر، بارندگی، بارش برف درنواحی کوهستانی، آذرخش، وزش موقت و شدید باد و در برخی نقاط تشکیل مه پیش بینی می شود و فعالیت این سامانه تا دوشنبه ادامه دارد.

نوربخش داداشی ظهر پنجشنبه در اطلاعیه ای خطاب به دستگاه های اجرایی استان که نسخه ای از آن به ایرنا نمابر شد، افزود: در این مدت با توجه به برودت هوا، ریزش برف در نواحی مرتفع و وقوع پدیده مه غلیظ ، اختلال در تردد در مسیرهای کوهستانی استان دور از انتظار نیست.

به گفته وی؛ با خروج سامانه هوایی پرفشار از روز دوشنبه هفته آینده از استان، از شدت ناپایداری کاسته می شود.

وی همچنین به وضعیت جوی استان تا روز شنبه اشاره کرد و گفت: الگوهای پیش یابی نشان می دهد که استان گلستان به جهت استقرار سامانه کم فشار تا روز شنبه هوایی نسبتا پایدار دارد و دما هم به طور نسبی افزایش می یابد.

اکنون هوای گرگان مرکز گلستان کمی ابری و دمای آن ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر و سرعت وزش باد ۲۱ کیلومتر بر ساعت از سمت شمال شرق است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست