• تاریخ: 2015-07-12
  • شناسه خبر: 6004
  • 470 بازدید

هیوه چی:افق نگاه دستگاه‎های اجرایی در مسیر پیش‎بینی بحران‎‎ها باشد

ارکین نیوز-فرماندار شهرستان آق‎قلا گفت: دستگاه‎های اجرایی شهرستان باید افق نگاهشان را به سمت پیش‎بینی بحران‎های ناشی از بلایای طبیعی سوق دهند. الیاس هیوه‎چی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان آق‎قلا اظه ...

1434876706_img_0678
ارکین نیوز-فرماندار شهرستان آق‎قلا گفت: دستگاه‎های اجرایی شهرستان باید افق نگاهشان را به سمت پیش‎بینی بحران‎های ناشی از بلایای طبیعی سوق دهند.

الیاس هیوه‎چی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان آق‎قلا اظهار کرد: این نگاه مدیریتی باید مبتنی بر وضعیت موجود و امکاناتی باشد که وجود دارد.

وی با انتقاد از نگاه هزینه‎ای در برخی از مدیریت‎ها افزود: این نوع نگاه آفتی است که متاسفانه بخشی از نگاه‎های مدیریتی را به خود مبتلا کرده، در حالی که هر مدیری باید در حوزه کاری خود، با توجه به تجربیات و امکانات موجود، بسیاری از امور را به پیش ببرد.

هیوه‎چی ادامه داد: انتظار می‎رود مدیران شهرستان در حوزه کاری خود، نگاه تخصصی را عمیق‎تر کنند و ضمن بهر‎ه‎برداری مناسب از توانمندی شهرستان انتظارات خود را از دستگاه استانی مطالبه کنند.

وی با اشاره به کمبود آب در شهرستان تصریح کرد: مهم‎ترین راهکار برای کاهش تنش آبی در شهرستان صرفه‎جویی و فرهنگ‎سازی است.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان آق‎قلا یادآور شد: متاسفانه در شهرهای نیز یکسری مصارفی وجود دارد که تعداد مشترکان با مصرف آب همخوانی ندارد.

هیوه‎چی ادامه داد: حتی مواردی وجود دارد که شالیزار را با آب روستایی تغذیه می‎کنند که این موضوع باید سریعا مورد پیگیری دستگاه متولی قرار گیرد.

وی با اشاره به وقوع آتش‎سوزی‎های اخیر در مزارع کشاورزی محدوده شرق شهرستان و با توجه به مکان استقرار فعلی واحدهای آتش نشانی، بر لزوم پیگیری احداث ایستگاه آتش‎نشانی در سه راهی «بدراق ملا» تأکید کرد.

هیوه‎چی، در پایان ضمن قدردانی از اقدامات دستگاه‎های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان، خواستار لزوم پیشگیری از بحران و آمادگی برای مقابله با بحران‎های احتمالی با تقویت و آماده به کار بودن تجهیزات و امکانات دستگاه‎های اجرایی وظیفه‎مند شهرستان شد.
ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست