• تاریخ: 2015-01-06
  • شناسه خبر: 486
  • 544 بازدید

هیات هندی از ایستگاه اینچه برون بازدید می کنند

ارکین نیوز-مدیر کل راه آهن شمال شرق کشور از بازدید و سفر هیات هندی شامل سفیر و اعضای ارشد سفارت که در تهران مستقر هستند به گرگان خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا قربانی بعد از ظهر سه شنبه، در گفتگو با اصحاب رسانه، ...

727761
ارکین نیوز-مدیر کل راه آهن شمال شرق کشور از بازدید و سفر هیات هندی شامل سفیر و اعضای ارشد سفارت که در تهران مستقر هستند به گرگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا قربانی بعد از ظهر سه شنبه، در گفتگو با اصحاب رسانه، اظهار کرد: برنامه این هیات بازدید از ایستگاه های گرگان و ایستگاه های تابعه و ایستگاه اینچه برون است که ظرف دو روز کاری در استان انجام می شود و در خصوص امکانات راه آهن و زمینه های سرمایه گذاری و صادرات کالاهای هندی از مرز اینجه برون، بحث و بررسی می شود.

مدیر کل راه آهن منطقه شمال شرق در ادامه با بیان این که این بازدید بهترین زمینه برای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران در اینچه برون است تصریح کرد: ایستگاه اینچه برون در حال حاضر از مهم ترین مرزهای ورودی کشور است و باید هر چه سریع تر زمینه ای فراهم شود، تا حمل بار از این مسیر که تا شش میلیون تن پیش بینی شده است صورت گیرد.

ورود نخستین محموله گندم از مرز ریلی اینچه برون

قربانی در ادامه افزود: نخستین محموله ترانزیتی از خط ریلی اینچه برون شامل هشت هزار و ۵۰۰ تن گندم که از قزاقستان ارسال شده است، وارد ترکمنستان و پس از طی تشریفات گمرکی چهارشنبه وارد مرز اینچه برون می شود.

وی بیان کرد: امکانات تخلیه هم به تدریج در ایستگاه های گرگان و بندرترکمن فراهم می شود و پس از ورود این بار و در زمان تخلیه واگن ها، به دنبال شناسایی صاحبان کالا، تجار و بازرگانان خواهیم بود تا بتوانند کالاهای خود را از طریق خطوط ریلی صادر کنند.

قربانی، برقی کردن خطوط راه آهن شمال، احداث راه آهن گرگان به مشهد و متصل شدن راه آهن شاهرود به گرگان را از مهم ترین عواملی دانست که می تواند در افزایش بار مسیر ریلی ترکمنستان – اینچه برون موثر باشد.

وی در ادامه از بازسازی ۳۵ کیلومتر از خط قره تپه در ایستگاه سبزدشت تا ایستگاه بندر گز خبر داد و گفت: این خط که از خطوط قبل از انقلاب است مشکلات فراوان دارد و مناقصه آن نیز انجام شده است و تا یک ماه آینده بازسازی این خط آغاز می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست