• تاریخ: 2015-11-21
  • شناسه خبر: 10830
  • 676 بازدید

همگرایی اقوام نباید مخدوش شود

ارکین نیوز-معاون دستیار ویژه رئیس جمهور در اقوام گفت: همگرایی اقوام ایرانی نباید به دلایل مختلف مخدوش شود بلکه باید بیش از هر زمان دیگر انسجام و اتحاد آنها مورد توجه قرار گیرد. حیدرعلی باقریان در حاشیه بازدید از غرفه رسا ...

ارکین نیوز-معاون دستیار ویژه رئیس جمهور در اقوام گفت: همگرایی اقوام ایرانی نباید به دلایل مختلف مخدوش شود بلکه باید بیش از هر زمان دیگر انسجام و اتحاد آنها مورد توجه قرار گیرد.

حیدرعلی باقریان در حاشیه بازدید از غرفه رسانه‌ای استان اردبیل اظهار کرد: نادیده گرفتن حق و حقوق اقوام یک خطای استراتژیک است و نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید تلاش می‌کند تا این حق و حقوق به معنای واقعی احیا شود.

وی با بیان اینکه سیاست کلی ما بر همدلی، همگرایی و تقویت تمام جریانات در زیر لوای پرچم جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: همه اقوام ایرانی مورد احترام بوده و در دولت یازدهم با تشکیل مجموعه حمایتی در این زمینه تلاش برای احیای حقوق واقعی آنهاست.

معاون دستیار ویژه رئیس جمهور در اقوام سیاست واقعی دولت را توجه به همگرایی بیشتر حول محول ارزش‌ها و هویت دینی و تاریخی سرزمینی توصیف کرد و گفت: به هیچ وجه توهین به اقوام را نمی‌پذیریم و بر این اصل تاکید داریم که نادیده گرفتن حق و حقوق اقوام کار اشتباه و خطای نابخشودنی است.

باقریان افزود: اقوام آذری و ترک زبان ما از اصالت واقعی برخوردار هستند و در ماجرای اخیر ما موضع‌گیری خودمان را اعلام کردیم و حجت‌الاسلام یونسی این توهین و اهانت به آذری‌ها را محکوم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: چنانچه به قوم آذری و یا هر قوم دیگری توهینی انجام شود در برابر آن ساکت نمی مانیم و بر این باوریم که این رفتارها و اقدامات مذموم است و به هیچ وجه انتظار نمی‌رود که رسانه‌ها و صدا و سیما به چنین مسائلی بخواهند دامن بزنند.

باقریان در پایان تاکیدکرد: آنچه برای ما اصل اساسی به شمار می‌رود، همگرایی و همدلی روزافزون اقوام ایران زمین است.
فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست