• تاریخ: 2019-01-03
  • شناسه خبر: 27727
  • 281 بازدید

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان گمیشان برگزار شد

ارکین نیوز-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ همایش دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان با محوریت نظام ارجاع الکترونیک خدمات سلامت به ریاست فرماندار گمیشان و با حضور مدیر کل بیمه سلامت استان،معاونین بهداشتی و درمان دانش ...

ارکین نیوز-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ همایش دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان با محوریت نظام ارجاع الکترونیک خدمات سلامت به ریاست فرماندار گمیشان و با حضور مدیر کل بیمه سلامت استان،معاونین بهداشتی و درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان،بخشداران مرکزی و گلدشت و مسئولین حوزه بهداشت و درمان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

“امیرشیر توماج” فرماندار گمیشان در این همایش با اشاره به نقش دهیاران در اجرایی شدن سیاست های دولت در روستاها گفت: دهیاران رابط و اجراکنندگان سیاست های دولت در سطح روستاها هستند.

وی افزود: طرح تحول نظام سلامت یکی از برنامه ها و خدمات مهم و ماندگار دولت در کشور است.

توماج سلامت را نیاز مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: برای توسعه فرهنگ سلامت باید خدمات به سهولت و آسانی قرار گیرد که نظام ارجاع الکترونیک خدمات سلامت زمینه ای برای ارجاع صحیح بیماران خواهد شد.

فرماندار گمیشان در پایان گفت: طی چند سال اخیر در حوزه های زیرساختی و تجهیز ملزومات بهداشتی و درمانی اقدامات خوب و ماندگار در سطح شهرستان گمیشان انجام شده است و این اقدامات و برنامه ها همچنان ادامه خواهد داشت.

طرح نظام ارجاع الکترونیک سلامت تا پایان سال آینده در کشور فراگیر می شود و استان گلستان یکی از استان‎های پیشرو کشور در اجرای این طرح بوده است.

در نظام ارجاع الکترونیک سلامت، از وضعیت سلامت مردم و بیماران مراجعه کننده به مراکز بهداشت پرونده ای الکترونیکی تهیه می شود و بیمار نیز در صورت نیاز به پزشک متخصص مربوطه ارجاع داده خواهد شد.

گفتنی است ویزیت ۱۰۶ هزار نفر توسط پزشکان در ۷ مرکز ،ویزیت ۲هزارو ۹۶۱نفر توسط پزشکان متخصص، انجام آزمایشات متفاوت برای ۱۵ هزارو ۵۷۳ نفر و همچنین عملیات ترمیم برای ۳هزارو۵۰۶نفر، کشیدن دندان برای ۳هزارو ۴۱۷نفر و فیشور برای ۷۸۳ نفر توسط ۶ دندانپزشک؛ گوشه ای ازعملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان طی ۹ ماهه اول سال جاری در حوزه سلامت و بهداشت مردم منطقه بوده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست