• تاریخ: 2015-04-24
  • شناسه خبر: 3427
  • 651 بازدید

هشدار به دامپزشکی :گوسفندها در آق قلا آبستن نمی شوند

ارکین نیوز – باروری و زایمان گوسفند بطور طبیعی فقط یکبار در سال اتفاق می افتد و به عقیده دامداران محلی ، فصل فحلی و قوچ اندازی در شهرستان از ابتدای شهریور تا پایان مهر ماه است و گوسفند در خارج از این فصل آبستن نمیش ...

index
ارکین نیوز – باروری و زایمان گوسفند بطور طبیعی فقط یکبار در سال اتفاق می افتد و به عقیده دامداران محلی ، فصل فحلی و قوچ اندازی در شهرستان از ابتدای شهریور تا پایان مهر ماه است و گوسفند در خارج از این فصل آبستن نمیشوند .
بالا بودن هزینه نگهداری گوسفندان نیز اهمیت آبستن شدن دام ها را دوچندان کرده است .در بسیاری از استان ها طرح دوقلوزایی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی پیگیری می شود ولی نه تنها این موضوع در شهرستان آق قلا تحقق نیافت بلکه به دلایل مبهمی ، دو سالی است باروری و زایمان گوسفندان به صورت طبیعی انجام نمی شود و بیشتر گوسفندان آبستن نمی شوند و این موضوع بیشتر دامداران را متضرر کرده و اقتصاد روستایی را به مخاطره انداخته است.
براساس تحقیقات محلی ،دامداران علت این موضوع را بیشتر به خاطر شرایط آب و هوایی می دانند ولی باید کارشناسنان دامپزشکی شهرستان ، براساس تحقیقات کارشناسی در جهت علت یابی این معضل دامداران ، تحقیقات خود را شروع کنند تا بیش از این دامداران متضرر نشوند.
هیات تحریره ارکین نیوز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست