• تاریخ: 2018-07-03
  • شناسه خبر: 26604
  • 360 بازدید

نکوداشت سالروز ثبت گنبد قابوس در فهرست میراث جهانی برگزار شد

ارکین نیوز-نکوداشت ششمین سالروز ثبت گنبد قابوس در فهرست میراث جهانی و روز گنبد کاووس، شب گذشته با حضور گسترده مردم برگزار شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در این مراسم اظهار کرد: محوطه میراث جهانی گنب ...

ارکین نیوز-نکوداشت ششمین سالروز ثبت گنبد قابوس در فهرست میراث جهانی و روز گنبد کاووس، شب گذشته با حضور گسترده مردم برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در این مراسم اظهار کرد: محوطه میراث جهانی گنبد قابوس یکی از ارزشمندترین داشته های استان است و می تواند به عنوان جاذبه ای مهم در جذب گردشگر و معرفی استان نقش آفرینی کند.

ابراهیم کریمی به تلاش برای ثبت جهانی شهر گنبدکاووس درحوزه صنایع دستی در فهرست یونسکو اشاره کرد و افزود: امسال این شهر به عنوان نامزد شهر جهانی صنایع دستی به یونسکو معرفی می شود.

وی تصریح کرد: طی یک ماه آینده با نصب دوربین به صورت زنده تصویر میراث جهانی قابوس در برنامه های صدا و سیما پخش خواهد شد.

کریمی خاطرنشان کرد: مبلغ ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای محوطه سازی اطراف برج قابوس و پیاده رو سازی معابر پیرامون آن در نظر گرفته شده است که عملیات اجرایی آن از هفته آینده آغاز می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان ادامه داد: مبلغ ۱۰ میلیارد ریال نیز برای ایمن سازی و استحکام بخشی گنبد قابوس پیش بینی شده که مجموعه این اقدامات حداکثر ظرف یک ماه آینده با مشخص شدن پیمانکار اجرایی می شود/ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست