• تاریخ: 2015-10-13
  • شناسه خبر: 9327
  • 368 بازدید

نماینده مجلس: پیمانکار پروژه خط آهن گرگان – خراسان انتخاب شد

ارکین نیوز- نماینده شهرستان های مینودشت، گالیکش، کلاله ومراوه تپه در مجلس شورای اسلامی از آغاز قریب الوقوع عملیات اجرایی خط آهن گرگان – خراسان خبر داد و گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده، تازه ترین تحول در این خصوص ...

ارکین نیوز- نماینده شهرستان های مینودشت، گالیکش، کلاله ومراوه تپه در مجلس شورای اسلامی از آغاز قریب الوقوع عملیات اجرایی خط آهن گرگان – خراسان خبر داد و گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده، تازه ترین تحول در این خصوص، انتخاب پیمانکار برای آغاز عملیات اجرایی آن است.

عبدالکریم رجبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در کلاله افزود: این خط آهن از پروژه های مهم کشور و از زیرساخت های اساسی توسعه همه جانبه استان گلستان خواهد بود.
وی با بیان اینکه این خط آهن ازگرگان آغاز و پس ازعبور از شمال کلاله و شهر فراغی این شهرستان، به خراسان شمالی وصل می شود، افزود: این پروژه علاوه براینکه نقش مهمی درتوسعه شرق استان گلستان خواهد داشت، در کارآیی منطقه آزاد اینچه برون نقش حداکثری ایفا خواهد کرد.
نماینده مردم شهرستان های مینودشت،گالیکش،کلاله ومراوه تپه درمجلس شورای اسلامی با اشاره به احداث سد چایلی درشهرستان مراوه تپه نیز اعلام کرد: سد چایلی ازپروژه های مهم گلستان است که علاوه برنقش مهمی که درتوسعه این شهرستان خواهد داشت، زمینه اشتغال برای ۷۰۰ نفر را فراهم می کند.
رجبی افزود: سد چایلی ۲۵۰ میلیون مترمکعب ظرفیت آبگیری دارد و ۲۳ میلیارد ریال هزینه آن از طریق اعتبارات مناطق مرزی و فاینانس تامین خواهد شد.
وی با بیان اینکه پیمانکار عملیات اجرایی این سد نیز انتخاب شده و در انتظار ابلاغ مجوز از سوی محیط زیست کشور می باشد، یادآور شد: این مجوز از سوی محیط زیست استان صادر شده است.
این نماینده مجلس پیرامون پروژه های بیمارستان ۳۲ تختخوابی مراوه تپه و ۲۴ تختخوابی بخش گلیداغ این شهرستان اعلام کرد: این پروژه ها مراحل سطح بندی خود را در استان طی کرده ودر انتظار طرح در کمیسیون ۲۱۵ دولت برای دریافت ردیف بودجه می باشند.
وی ادامه داد: تا پایان عملیات اجرایی طرح های یاد شده، یک مرکز درمان بستر در شهر مراوه تپه و یک واحد تسهیلات زایمان ویک مرکز بهداشتی درمانی دربخش گلیداغ خدمات لازم را به مردم ارائه می کنند.
نماینده چهار شهرستان شرق گلستان به معافیت های سرمایه گذاری درشهرستان های محروم اشاره کرد و گفت: شهرستان های کلاله ومراوه تپه در منطقه محروم قراردارند و بر این اساس ازامتیازات ویژه معافیت های سرمایه گذاری برخوردار هستند.
وی بیان کرد:بر اساس این طرح که سال گذشته در کمسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسید، سرمایه گذاران از مهلت ۵ ساله در بازپرداخت تسهیلات دریافتی، میزان کم بازپرداخت و پرداخت سرمایه درگردش به واحدهای صنعتی برخوردارمی شوند.
رجبی درادامه با اشاره به نقش شهرک ها ونواحی صنعتی در ایجاد اشتغال برای جوانان،اظهارکرد: شهرک ها و نواحی صنعتی شرق گلستان باتوجه به اینکه از زیرساخت های لازم نیز یرخوردارند، ظرفیت های مناسبی برای سرمایه گذاری واشتغال دارند واخیرا درشهرفراغی کلاله نیزمجوز احداث یک ناحیه صنعتی دریافت شده و مطالعات ونقشه برداری آن انجام شده است.
شهرستاهای کلاله ومراوه تپه باافزون بر ۱۷۰هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان قراردارند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست