• تاریخ: 2015-06-04
  • شناسه خبر: 4597
  • 1,006 بازدید

نقد یا تخریب؛ مسؤولان تحمل نقد منصفانه را داشته باشند

ارکین نیوز – مبحث نقد و مقوله تخریب از جمله مباحث مهمی هستند که این روزها بیشتر در رسانه ها دیده می شوند و مورد توجه قرار دارند ودر این مسیر گاهی دانسته یا ندانسته، جای نقد و تخریب عوض می شود. نقد همان طور که از اس ...

13920517132538116954263
ارکین نیوز – مبحث نقد و مقوله تخریب از جمله مباحث مهمی هستند که این روزها بیشتر در رسانه ها دیده می شوند و مورد توجه قرار دارند ودر این مسیر گاهی دانسته یا ندانسته، جای نقد و تخریب عوض می شود.
نقد همان طور که از اسمش پیداست نقاط قوت و ضعف ها را بررسی می کند و هدف آن هم نقد عملکرد فرد یا سازمان است و نه نقد شخصیت و زندگی خصوصی فرد ؛ البته این نقدها فارغ از مچ‌گیری و غرض‌ورزی و صرفا باید منصفانه باشد.
تمامی مدیران ما به این شعار که رسانه ” پل ارتباطی مردم با مسئولین “است معتقدند ولی زمانی موضوعی در حیطه اختیارات آنها به نقد و بررسی کشیده می شود ، همان رسانه ای که به عنوان پل ارتباطی بشمار می رفت به عنوان تخریب گر نامیده می شود.
تمامی مسئولان بر این نکته معتقد اند که رسانه ها در چارچوب قانون آزاد به اطلاع رسانی هستند و مسؤولان باید از نقد منصفانه خوشحال و تحمل نقد را داشته باشند ولی در عمل چیز دیگری مشاهده می شود.
البته مدیران شهرستانی که عملکرد آنها در این سایت مورد نقد قرار گرفته اند معتقدند رسانه باید بداند که نقد با تخریب متفاوت است و بایستی از انتشار خبری که به جو سازی نادرست در جامعه منجر می شود ؛جلوگیری کند.
مدیریت سایت ارکین نیوز از زمان آغاز فعالیت کوتاه خود که با هزینه شخصی و بدون حمایت مادی مسئولان راه اندازی شده است تاکنون تا به امروز ۹۶۸ خبر شهرستانی و منطقه ای را در سایت رسانه ای کرده است که شاید کمتر از تعداد انگشتان دست نسبت به درج اخبار چالشی که عملکرد مدیری را زیر سوال ببرد ، اقدام کرده ولی متاسفانه طی یکماه اخیر برخی مسئولان و مدیران شهری همیشه دوست دارند رسانه ها منتشر کننده عملکرد مثبت آنها باشند و با رسالت اصلی رسانه که با مردم و برای مردم بودن بیگانه شده اند.
درج بیش از ۷۰۰ نظر قابل انتشار در سایت از طرف شهروندان و ارسال بیش از ۱۰۰ نظر غیر قابل انتشار در مباحث مختلف نشان از اقبال عمومی مردم از اخبار درج شده در سایت دارد که لازم است مسئولان نیز به نظر مردم احترام بگذارند.

البته مدیریت سایت ارکین نیوز از تمامی مسئولانی که مورد نقد قرار گرفته اند و احساس می کنند که وقایعی که ذکرشده ،با موضع تخریب نوشته شده ، عذرخواهی کرده و اعلام می دارد هر نقدی جوابی دارد که می تواند بیشتر از خود نقد در جامعه اثر گذار باشد و بایستی به این نکته توجه کنیم که مردم بهترین قاضی هستند.
البته ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از مباحث و نقدهای ذکر شده در سایت به درخواست مردم بوده و این رسانه مردمی وظیفه خود می داند به عنوان پل ارتباطی مردم با مسئولین ، نظرات مردمی را با در نظر گرفتن جوانب همچون عدم افترا و توهین در سایت منتشر کند.
در پایان این مرقومه جا دارد از شهردار محترم آق قلا جناب آقای دکتر قرنجیک تشکر گردد که همیشه در خصوص نقد های که از شهرداری در سایت صورت گرفته به مدیر سایت اعلام کرده است که ” شهرداری و شخص اینجانب از جریان آزاد اطلاعات استقبال می کند و هیچ وقت نظرات مردمی را به عنوان تخریب حساب نمی کند. ”
بهرحال سایت مردمی ارکین نیوز در راستای رسالت رسانه ای خود ، به نقد منصفانه و عاری از توهین و تخریب در راستای درخواست های مردمی ادامه خواهد داد و در این راستا از حمایت های معنوی مسئولین عالی رتبه شهرستان همچون فرماندار ساعی و مسئولین ارشاد اسلامی به عنوان متولیان رسانه ای شهرستان تشکر می کند.
اعضای هیات تحریریه ارکین نیوز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست