• تاریخ: 2015-11-07
  • شناسه خبر: 10199
  • 421 بازدید

قجری:نظارت بر مناسب‌سازی محیط برای معلولان بیشتر‌ شود

ارکین ینوز- دومین جلسه کمیته مناسب سازی مبلمان شهری شهرستان آق قلا به حضور علی اکبر قجری معاون فرماندار و اعضاء این کمیته در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید. علی اکبر قجری در این جلسه گفت: با راه‌اندازی کمیته فنی نظ ...

ارکین ینوز- دومین جلسه کمیته مناسب سازی مبلمان شهری شهرستان آق قلا به حضور علی اکبر قجری معاون فرماندار و اعضاء این کمیته در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

علی اکبر قجری در این جلسه گفت: با راه‌اندازی کمیته فنی نظارت بر مناسب‌سازی محیط برای معلولان بیشتر می‌شود.

معاون فرماندار شهرستان آق قلا در دومین جلسه کمیته مناسب‌سازی محیط شهرستان آق قلا اظهار داشت: در دهه‌های گذشته در سطح جهانی نیز به قشر معلول هیچگونه توجهی انجام نمی‌شد اما در کشور ما با توجه به شرایط ویژه جنگ تحمیلی و جانبازان فراوان و معلولان سطح کشور در دو دهه اخیر به مسائل معلولان اهمیت زیادی داده شده است.

وی با اشاره به ماده دو قانون حمایت از معلولان اظهار داشت: این قانون تاکید بر مناسب‌سازی اماکن عمومی و نهادهای مختلف برای استفاده بهینه افراد معلول و کم‌توان دارد.

این مقام مسئول در شهرستان تصریح کرد: مناسب‌سازی محیط علاوه بر برخورداری معلولان و جانبازان می‌تواند برای سالمندان و کسانی که دچار شکستگی اعضا بوده و مجبور به استفاده از وسایل توانبخشی هستند، مثمر‌ثمر باشد.

وی با اشاره به اینکه اکثر مصوبات جلسه گذشته در شهرستان اجرایی شده است، افزود: شهرداری با هماهنگی شورای اسلامی شهر نسبت به ساخت پارک و پارکینگ برای معلولان اقدام نموده که در این راستا یکی از پارک‌های شهر آق قلا در حال اجرای طرح مناسب‌سازی است و ادارات دولتی و عمومی شهرستان نیز باید مناسب‌سازی را در دستور کار خود قرار دهند.

جانشین رئیس کمیته مناسب سازی مبلمان شهری،طرح بازدید از امکان عمومی و نهادهای شهرستان قبل از تشکیل جلسه و اطلاع‌رسانی این موضوع در جلسه‌ای با حضور تمام مسئولان را پیشنهاد کرد تا دستگاه‌هایی که برای راه‌اندازی و تجهیز،اعتباراتی اخذمی‌کننددر این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

در این جلسه اعضای این کمیته مسقف شدن جوی‌های آب در محل‌های خط کشی شده عابران پیاده و مناسب‌سازی بلوارهای این مسیر، رعایت مناسب‌سازی محیط در بافت فرسوده شهری، جلسات توجیهی برای مشاوران و کارشناسان دستگاه‌ها در این راستا، عدم صدور پایان کار توسط شهرداری به نهادهایی که مناسب‌سازی استاندارد نداشته باشند و ساخت سرویس‌های بهداشتی برای معلولان در برخی از ادارات را پیشنهاد کردند/سایت فرمانداری آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست