• تاریخ: 2016-01-22
  • شناسه خبر: 13613
  • 889 بازدید

نشست عبدالغفار رادمهر با جامعه هنری شهرستان آق قلا

ارکین نیوز-شب گذشته نشست هم اندیشی مهندس عبدالغفار رادمهر، با جامعه هنرمندان و فعالان فرهنگی شهرستان آق قلا برگزار گردید. در این جلسه که در منزل ابراهیم عدلی هنرمند آق قلایی با حضور اهل قلم، فرهنگ و هنر و تنی چند از جوان ...

ارکین نیوز-شب گذشته نشست هم اندیشی مهندس عبدالغفار رادمهر، با جامعه هنرمندان و فعالان فرهنگی شهرستان آق قلا برگزار گردید.

در این جلسه که در منزل ابراهیم عدلی هنرمند آق قلایی با حضور اهل قلم، فرهنگ و هنر و تنی چند از جوانان و روحانیون این شهرستان برگزار شد، در ابتدا ابراهیم عدلی هنرمند آق قلایی در مورد فعالیتهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی عبدالغفار رادمهر به ایراد سخن پرداخت.

سپس عبدالغفار رادمهر در ضمن خوش آمدگویی و قدردانی از حاضرین جلسه، افزود: با توجه به شرایط و مشکلات کنونی منطقه احساس وظیفه کرده و میدان آمده ام تا با همدلی و حمایت و پشتوانه شما عزیزان به اهداف مشترک مردم منطقه که چیزی جز رشد و توسعه در تمامی زمینه ها نیست، دست یابیم. قطعا همه ما آرزوها و رویاهایی داریم و باید برای رسیدن به این آرزوها و رویاها باید تلاش کنیم و نباید با بدبینی تلاشهای خود را سست نماییم.

در راه خدمت به خلق شکست معنی ندارد. ۳۷ سال است که بخاطر مسائلی چون دوگانگی و طایفه بازی و شکاف آرا نتوانستیم نماینده ای بومی از میان مردم تورکمن راهی مجلس کنیم. اگر ما باور کنیم که برادر یکدیگر هستیم، اگر بخواهیم ایل تورکمن پرچم دار سربلندی باشد، اگر خواسته ما این است که نماینده ای از میان تورکمن ها راهی مجلس کنیم، پس باید همگی این مردم احساس وظیفه کرده و با انتخابی درست، باید به پای صندوقهای رای برویم.زیرا به تنهایی نمی توان به این هدف بزرگ دست یافت پس بیایید ما را در این عرصه تنها نگذارید و با حمایت و همدلی و پشتوانه یکدیگر برای رسیدن به این هدف بزرگ بکوشیم.

رادمهر در رابطه با بحث توسعه فرهنگی اظهار کرد: هر ساختار اجتماعی که نتواند فرهنگ و اقتصاد خود را باز تولید کند، آن جامعه محکوم به فناست؛ و سیاست نیز لازمه توسعه فرهنگی و اقتصادی یک جامعه است. جدا از وظایف دینی و مسائل مذهبی، وظیفه خطیری در قبال آیندگان نسبت به تاریخ و هویت خود و همچنین مسائل اجتماعی و فرهنگی داریم،پس بیایید نسبت به این گونه دغدغه ها و مشکلات بی تفاوت نباشیم و برای توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه خود گام برداریم.

رادمهر در ادامه افزود: دولت مدرن، نخبگان سیاسی و فرهنگی ، و سیاستهای بین المللی و فرهنگی عوامل تاثیرگذار بر نقش هویت ملی می باشند. در قانون اساسی جمهوری اسلامی ، حقوق شهروندی برای کل جامعه ایران تعریف شده است و ما می توانیم طبق قانون اساسی کشورمان پیگیر مطالبات مردمی خود باشیم.

رادمهر در ادامه ضمن اشاره به فعالیتهای خود تحت عنوان دبیر کمیته اقوام و مذاهب استان گلستان، در خصوص عدم توجه به جامعه هنرمندان و نویسندگان افزود: در زمینه فرهنگ یک سری انجمنهایی در تورکمن صحرا فعالیت می کنند اما این حرکتها خلاق نبوده و با یکدیگر هماهنگ نیستند.

وی تصریح کرد:ابتدا باید این انجمنها و نهادها در همه شهرها تکمیل شده و هماهنگ با یکدیگر عمل کنند. چنین انجمنهایی می توانند به یک نهاد رسمی تبدیل شده و می توانند در زمینه توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری، هر ساله در یکی از شهرهای تورکمن صحرا در ایام دهه فجر جشنواره هنر و موسیقی تورکمنی را برگزار کنند.

این انجمن ها در روزهای مناسبی از سال می توانند از نویسندگان و شاعران و فرهیختگان تجلیل و قدردانی کنند و مراسم بزرگداشت آنان را برگذار نمایند. چنین انجمنهایی می توانند در پایان هر سال از آثار نویسندگان و شاعران رونمایی کنند. مخصوصا در زمینه تئاتر و سینمای تورکمن تشکیل چنین نهادی لازم و ضروری است تا بتوان به رشد و توسعه آن کمک کرد.

متاسفانه زندگی برخی هنرمندان و پیشکسوتان ما به سختی می گذرد، و لازمه آن بیمه بازنشستگی است. باید برای جامعه هنرمندان ما بیمه بازنشستگی در نظر گرفت و قطعا بنده پس از موفقیت در این راه به عنوان نماینده این مردم پیگیر چنین مسائلی خواهم بود. سخنان فوق مهندس عبدالغفار رادمهر در پایان با تشویق حاضرین همراه بود و در ادامه برخی حاضرین اعلام کردند تا در این دوره از انتخابات از مهندس رادمهر به صورت همه جانبه حمایت کنند.

در پایان این جلسه غفور سخایی فعال فرهنگی و انتخاباتی از تحلیلهای خود مبنی بر این که چرا در این انتخابات برای فرستادن نماینده بومی تلاش می کنیم سخن گفت و افزود که مشکل ما قانون اساسی نیست و در قانون، نظام و دولت ما هیچگونه بی تفاوتی نسبت به اقوام وجود ندارد. اما اینکه چرا ما گاهی شاهد ناحقی ها و بی توجهی ها به این قوم هستیم، علت آن دید بسته و قومی مدیران میانی است که این باعث شده ما در انتخابات به صورت قومی عمل کنیم/ترکمنیا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست