• تاریخ: 2016-02-24
  • شناسه خبر: 15195
  • 389 بازدید

نزولات آسمانی جانی دوباره به نوار مرزی حاشیه اترک داد

ارکین نیوز-معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان گفت: بارش نزولات آسمانی جانی دوباره به استخرهای پرورش ماهی در نوار مرزی حاشیه اترک داد و موجب آبگیری ۵۰ درصد از استخرهای پرورش ماهیان گرمابی در این منطقه شد. محمود سقلی ر ...

ارکین نیوز-معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان گفت: بارش نزولات آسمانی جانی دوباره به استخرهای پرورش ماهی در نوار مرزی حاشیه اترک داد و موجب آبگیری ۵۰ درصد از استخرهای پرورش ماهیان گرمابی در این منطقه شد.

محمود سقلی روز چهارشنبه به ایرنا اعلام کرد که با ادامه بارش های فصل جاری مابقی استخرهای پرورش ماهی این منطقه نیز تا پایان سال جاری فرآیند آبگیری را انجام خواهند داد.

وی اضافه کرد: هم اینک با ریزش نعمات الهی و پس از چند سال خشکسالی و کم آبی، کانال های آبرسان مجتمع اترک و اراضی پرورش ماهیان گرمابی آلاگل آق قلا در نوار مرزی با مدیریت صحیح در امور آب، آبگیری شده اند و امیدواریم این منطقه سال آینده با رونق اقتصادی خوبی روبرو شود.

سقلی با اشاره به پیش بینی افزایش تولید ماهیان گرمابی در سال آینده تصریح کرد: پیش بینی اولیه برای تولید ماهیان گرمابی سال جاری ۱۵ هزار تن بود که هم اینک با آبگیری بخش وسیعی از مزارع پرورش ماهی که سال گذشته با خشکسالی مواجه بودند، برداشت ۱۸ هزار تن ماهی مد نظر است.

معاون آبزی پروری شیلات گلستان یادآور شد: با افزایش تولید در این بخش، ارزش افزوده حاصل از این مزارع بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است و به طور مستقیم برای ۱۰۰ نفر نیز اشتغال زایی خواهد داشت.

استان گلستان مقام چهارم پرورش ماهیان گرمابی در کشور را دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست