• تاریخ: 2015-10-02
  • شناسه خبر: 8893
  • 495 بازدید

نزاع های فردی در گنبدکاووس رو به افزایش است

ارکین نیوز – فرمانده انتظامی گنبدکاووس از روند رو به رشد نزاع های فردی در این شهرستان خبر داد و گفت: شهروندان با اندکی خویشتنداری می توانند از این نزاع ها جلوگیری نمایند. به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ محمدعلی عسگری ...

ارکین نیوز – فرمانده انتظامی گنبدکاووس از روند رو به رشد نزاع های فردی در این شهرستان خبر داد و گفت: شهروندان با اندکی خویشتنداری می توانند از این نزاع ها جلوگیری نمایند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ محمدعلی عسگری روز جمعه به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی درجمع نمازگزاران گنبدی، افزود: برخی نزاع های فردی منجر به قتل های ناخواسته می شود که با اندکی خویشتن داری می توان از وقوع آن جلوگیری کرد.
وی با تبریک هفته انتظامی (۱۱تا ۱۷ مهر) با شعار ‘اقتدار پلیس، همدلی و همزبانی و امنیت و آرامش’، گفت: پلیس تنها درسایه همکاری و مشارکت مردم موفق به تامین امنیت و آرامش درجامعه می شود.
سرهنگ عسگری اضافه کرد: برای بزرگداشت هفته انتظامی برنامه های متنوعی درسطح شهرستان ازجمله دیدار با ائمه جمعه، صبحگاه مشترک، غبار روبی گلزار شهدا، تجلیل از خانواده های معظم شاهد و کارکنان انتظامی برگزار می شود.
فرمانده انتظامی گنبدکاووس هم چنین مبارزه با انواع سرقت و مواد مخدر و نیز رشد و تعالی پلیس را از اولویت های مهم نیروی انتظامی درسال جاری برشمرد و بدون اشاره به آمار، گفت: با تلاش ماموران انتظامی این شهرستان و تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت، در شش ماه نخست امسال انواع سرقت های مهم ازجمله سرقت منزل و موتورسیکلت ۱۲ درصد کاهش داشته است.
وی از افزایش آمار سرقت های خرد درگنبدکاووس خبر داد و افزود: برای کاهش این نوع سرقت ها همکاری شهروندان و رعایت توصیه های پلیسی مهم است.
سرهنگ عسگری، کاهش ۶۰ درصدی جرائم خشن از جمله چاقوکشی و عربده کشی و نیز کاهش ۴۰ درصدی آمار قتل را از دیگر عملکردهای انتظامی گنبدکاووس در شش ماه نخست امسال درمقایسه با مدت مشابه سال قبل برشمرد.
فرمانده انتظامی گنبدکاووس همچنین از کشف ۱۱۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر دراین شهرستان در ۶ ماه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۴۰ درصد افزایش داشته است.
وی بااشاره به راه اندازی پلیس فتا شرق گلستان در گنبدکاووس در اواخر سال گذشته، افزود: درحالی که میزان جرائم اینترنتی دراین منطقه طی سال گذشته ۵۰ درصد دربخش برداشت غیر مجاز از حساب بانکی، ۳۰ درصد کلاهبرداری اینترنتی و ۲۰ درصد هتک حیثیت بود اما در ۶ ماه اول امسال جرائم هتک حیثیت ۵۰ درصد، برداشت غیرمجاز از حساب بانکی ۴۰ درصد و کلاهبرداری اینترنتی نیز ۱۰ درصد شده است.
سرهنگ عسگری، آشنایی خانواده ها با جرائم اینترنتی و آگاهی بخشی به فرزندان برای قرار ندادن اطلاعات شخصی و یا تصاویر خانوادگی درفضای مجازی را درکاهش جرائم این بخش مهم دانست و بر آن تاکید کرد.
وی از آمادگی مرکز فوریت های پلیسی (پلیس ۱۱۰) برای دریافت گزارشات مردمی دربخش های مختلف خبر داد.
شهرستان گنبدکاووس با افزون بر ۳۲۵ هزار نفر جمعیت درشرق گلستان واقع است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست