• تاریخ: 2016-02-04
  • شناسه خبر: 14202
  • 1,366 بازدید

نخبگان فرهنگی و دانش آموزی و برگزیدگان کنکور سراسری آق قلا تجلیل شدند

ارکین نیوز-همایش تجلیل از نخبگان فرهنگی و دانش آموزی آق قلا و برگزیدگان کنکور سراسری سال تحصیلی ۹۳-۹۴ با حضور فرماندار شهرستان آق قلا و مسئولین ادارات و نهاد های دولتی این شهرستان در سالن تختی آموزش و پروش برگزارگردید. ب ...

ارکین نیوز-همایش تجلیل از نخبگان فرهنگی و دانش آموزی آق قلا و برگزیدگان کنکور سراسری سال تحصیلی ۹۳-۹۴ با حضور فرماندار شهرستان آق قلا و مسئولین ادارات و نهاد های دولتی این شهرستان در سالن تختی آموزش و پروش برگزارگردید.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان آق قلا،الیاس هیوه چی فرماندار در همایش رأی اولی های ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر گفت: در این ایام باید بتوانیم تاریخ انقلاب را برای نوجوانان و جوانان به تصویر کشیده،تبیین و بازگو نماییم و لازم است همه دانش آموزان نگاهی به تاریخ مملکت داشته باشند و بدانند در گذشته و تاریخ ایران چه اتفاقاتی افتاده است تا بتوانیم برای آینده هدف گذاری نماییم.

فرماندار شهرستان آق قلا ضمن توصیه به مطالعه شاخصه های مکتب سیاسی و دیگر آثار امام،۳ شاخصه مکتب سیاسی امام و نتایج حاصل از آن را برشمرد و افزود: ۱- شکسته شدن لسم استبداد،رخت بر بستن بیچارگی از چهره ملت: در زمان گذشته با مردم واژه رعیت اتلاق می شد و بعد از انقلاب بود که به ملت واژه مردم اتلاق شد و آنان جایگاه واقعی خود را شناختند. ۲- شکبسته شدن دیوار استکبار و برچیده شدن آن در کشور: استکبار جهانی در مملکت ما برنامه ها را در راستای غارت سرمایه و ثروت ملی تدوین نموده بود و این موضوع به همت امام راحل مرتفع گردید. ۳- استقلال جمهوری اسلامی ایران و تبدیل شدن فرهنگ غربی به فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی: امام در بیانات خود فرمودند فرهنگ باعث خوشبختی و بدبختی یک جامعه است در آن زمان کسانی به عنوان مدیران و مسئولین موسسات آموزشی اعم از مدارس و دانش گاه ها انتخاب می شدند که منویات فرهنگ غربی را گسترش و انتشار می دادند به تبع دانش آموزان و دانش جویان را دچار انحراف فرهنگی می نمودند.
1454567710_img_8369
بالاترین مقام اجرایی دولت در شهرستان آق قلا به تلاش سرداران دیپلماسی نظام جمهوری اسلامی تحت مدیریت داهیانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و تدبیر دولتمردان درفرجام رسیدن برجام اشاره نموده و گفت: همگان شاهد پیچیدن فضای شادی توأم با غرور در مملکت بوده ایم و ما توانستیم استدلال ، منطق و برتری خود را در عرصه هاب خارجی به اثبات برسانیم و در عرصه دیپلماسی بین المللی حضور داشته باشیم و در نتیجه دیوارهای ظالمانه تحریم فرو ریخت، و با برداشته شدن آن فرصت رقابت برابر در حوزه های، صنعت، تجارت، بازرگانی، روابط بین الملل ، علمی و آموزشی و … در عرصه های جهانی پیدا نمودیم و این موضوع حتماً در توسعه و پیشرفت اقتصادی نیز تأثیرگذار خواهد بود.

نظری رییس آموزش پرورش شهرستان آق‌قلا از تلاش مسئولین ، اساتید و معلمان شهرستان آق‌قلا تقدیر نموده و افزود:امروز توانسته‌ایم ثمره تلاش چندین ساله‌ی خود را در شهرستان لمس کرده و حدود ۱۱ دانش آموز در رشته‌های پزشکی و حدود ۲۵ دانش آموز در دیگر رشته‌های دولتی قبول شدند .
showimage (13)
وی از راه اندازی مراکز مشاوره در سطح شهرستان جهت مشاوره به دانش آموزان اشاره نمود و یادآور شد: مراکز پژوهش سرا در شهرستان جهت ارتقای سطح دانش آموزان فعال بوده و همچنین آزمون‌های پیشرفت تحصیلی نیز در جهت کسب ایده‌ها برای جوانان برگزار گردید.

1454567744_img_8386
showimage (14)
showimage (15)
showimage (16)

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست