• تاریخ: 2014-12-08
  • شناسه خبر: 140
  • 1,673 بازدید

نامه عضو شورای اسلامی بندر ترکمن به دستیار ویژه ی رییس جمهور

ارکین نیوز- شنیده می شود که نام راه آهن استان هم قرار بود به نام اترک باشد که با اعتراض برخی مسئولین مرکز استان روبرو شده است در این راستا با امید به تدبیر جنابعالی امیدواریم از نام اترک که شایسته ترین نام برای این مسیر ...

IMG_0755

ارکین نیوز- شنیده می شود که نام راه آهن استان هم قرار بود به نام اترک باشد که با اعتراض برخی مسئولین مرکز استان روبرو شده است در این راستا با امید به تدبیر جنابعالی امیدواریم از نام اترک که شایسته ترین نام برای این مسیر خواهد بود تردید ننمایید ضمنا در نظر گرفتن بندرترکمن به عنوان ایستگاه اول کمک بزرگی به این منطقه ی مستعد اما محروم خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین یونسی

سلام علیکم

قوم ترکمن یکی از وفادارترین اقوام به نظام جمهوری اسلامی ایران است که شهدای بسیاری برای حفظ این نظام مقدس تقدیم کرده اند و بخصوص در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ببشتر از ۸۰ درصد به رییس جمهور روحانی رای داده اند. اکثر ترکمن ها در چهار شهرستان گمیشان- بندرترکمن- آق قلا و گنبد کاووس سکونت دارند . در مورد گمیشان و بندرترکمن باید گفت علی رغم بیشترین جلوه های طبیعی و خدادادی و امکاناتی که در این منطقه هست این دوشهر نه تنها پیشرفت نداشتند که پسرفت هم داشتند. دو شهری با قدمتی نزدیک به صد سال که بر اساس بهترین اصول مهندسی شهرسازی بنا شده اما متاسفانه گذشت زمان فقط باعث فرسوده شدن آنها شده. صیادی و کشاورزی که بزرگترین منبع درآمد مردم این ناحیه بوده و هست بخاطر خشکسالی و مشکلات دریایی که هیچ کس در قبال آن پاسخگو نبوده رو به فلج شدن میرود و با اینکه چندین سال از مستقل شدن استان گلستان از مازندران میگذره شیلات منطقه هنوز زیر سایه ی مازندران است و محیط زیست همچنان تحت تسلط استان همسایه است که اجازه ی هیچگونه فعالیت گردشگری در جزیره و سواحل مستعد گردشگری این شهرها را نمیدهد و با وجود اینکه اولین ایستگاه راه آهن را در بندرترکمن داشتیم این استان هنوز اداره کل راه آهن ندارد!

شنیده می شود که نام راه آهن استان هم قرار بود به نام اترک باشد که با اعتراض برخی مسئولین مرکز استان روبرو شده است در این راستا با امید به تدبیر جنابعالی امیدواریم از نام اترک که شایسته ترین نام برای این مسیر خواهد بود تردید ننمایید ضمنا در نظر گرفتن بندرترکمن به عنوان ایستگاه اول کمک بزرگی به این منطقه ی مستعد اما محروم خواهد بود.

 همانطور که مستحضر هستید حدود ۵۰ درصد از جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهند و این استان ۷ نماینده ی مجلس دارد که سهم ترکمن ها از این هفت نماینده تنها یک نفر است. غرب استان گلستان با وجود محرومیت ها ی بسیار تنها یک نماینده دارد که آنهم دستخوش بازی های سیاسی شده و اکثرا با کشمکش های فراوان در نهایت ترکمن ها بازنده ی انتخابات بوده اند و کسی برای دفاع از منطقه را نداشته اند چرا که تقسیمات حوزه ی انتخاباتی مانع از حضور ثابت یک نماینده ی ترکمن در غرب استان شده است. گمیشان-سمین شهر-بندرترکمن و در مقابل بندرگز و کردکوی به مرکزیت کردکوی شهری که نصف بندرترکمن جمعیت دارد یک حوزه و آق قلا و گرگان حوزه ای دیگر که دو نماینده دارد و آق قلا شهری ترکمن نشین است که هرگز نماینده بوومی نداشته است. اگر آق قلا- بندرترکمن- گمیشان یک حوزه انتخابی باشند حضور یک نماینده ی ترکمن قطعی خواهد بود.

لذا از شما بزرگوار خواستارم با اصلاح مسائل مربوط به شیلات – محیط زیست و زمین های کشاورزی منطقه به اقتصاد نیمه جان آن جانی دوباره ببخشید و اصلاح در حوزه ی انتخاباتی منطقه هم کمک بزرگی به حل شدن مشکلاتمان خواهد بود…. پایدار و برقرار باشید.

زبیده سوقی-عضو شورای شهر بندرترکمن

وبلاگ شخصی زیبده سوقی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست