• تاریخ: 2016-07-24
  • شناسه خبر: 19530
  • 471 بازدید

مهندس نصیبی:حمایت از طرح‎های اشتغالزایی روستایی از «کهنه‌کلباد» تا «تنگراه» گلستان

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استان گلستان گفت: از روستای «کهنه‌کلباد» شهرستان بندرگز تا «تنگراه» شهرستان گالیکش هر طرح اشتغالزایی را در حوزه روستایی مورد توجه و از آن حمایت خواهیم کرد. علی نصیبی عصر امروز در ...

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استان گلستان گفت: از روستای «کهنه‌کلباد» شهرستان بندرگز تا «تنگراه» شهرستان گالیکش هر طرح اشتغالزایی را در حوزه روستایی مورد توجه و از آن حمایت خواهیم کرد.

علی نصیبی عصر امروز در جمع مدیران اقتصادی استان گلستان اظهار کرد: برای تحقق شعار سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، مقام معظم رهبری و رئیس محترم جمهور ابلاغیه‎هایی را در سطح ملی و استانی داشتند و در این ابلاغیه‎ها اقتصاد روستایی مورد توجه قرار داشت و این مهم اهمیت فعالیت‎های بخش روستایی را نشان می‎دهد.

وی تصریح کرد: عدالت بنیان کردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی در دشت و مناطق روستایی از جمله مأموریت‎هایی بوده که توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور بر عهده دفاتر امور روستایی و شوراها نهاده شده است.

* ۴٫۵ درصد جمعیت روستایی کشور در گلستان است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای گلستان با بیان اینکه ایجاد اشتغال و پایداری اقتصاد منجر به افزایش سهم اشتغال و تولید در روستاها می‎شود، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه تعریف شده و برش استانی ۸۷۰ هزار و ۶۸ نفر در روستاهای استان گلستان وجود دارند که این تعداد ۴٫۵ درصد سهم جمعیت روستایی کشور را تشکیل می‎دهد.

نصیبی با بیان اینکه سهم روستاهای استان گلستان از برنامه‎های روستایی کشور ۳٫۵ درصد است، گفت: با توجه به جمعیت روستایی ۴٫۵ درصدی روستاهای استان گلستان ۳٫۱۲ درصد منابع مالی در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: ظرفیت در حوزه روستایی برای ایجاد اشتغال پایدار وجود دارد و صندوق کارآفرینی امید نیز اقدامات خوبی را در سطح روستا انجام داده است و برای واگذاری اعتبارت به روستاها با محدودیت روبه‌رو نیستیم.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای گلستان خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم‎نامه‎ای مقرر شده که برای طرح‎های اشتغالزایی استان گلستان در بخش روستایی پنج درصد سود پرداختی توسط بنیاد مستضعفان، پنج درصد توسط اعتبارات استانی و پنج درصد از منابع ملی تأمین شود.

نصیبی به ظرفیت‎های موجود حوزه روستایی به منظور اشتغال پایدار اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۳ طرح اشتغالزا با مبلغ ۶۴ میلیارد ریال با همکاری بانک سینا در کمیته اجرایی استان در حال بررسی است.

وی به تسهیلات ۱۰۰ میلیارد ریالی سازمان شهرداری‎ها و دهیاری‎ها اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید برای حمایت خاص از طرح‎های اشتغالزا در دفاتر روستایی شرایط ساده‎ای در نظر گرفته است و می‎توان اعتبارات این بخش به صورت حداکثری جذب شود.

* حمایت از طرح‎های اشتغالزایی روستایی از کهنه کلباد تا تنگراه گلستان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای گلستان با بیان اینکه چهار طرح در سفر اخیر قائم مقام سازمان شهرداری و دهیاری‎ها در استان گلستان مورد تأیید اولیه قرار گرفته است، گفت: این چهار طرح در روستاهای فارسیان و در حوزه گردشگری، زینب‌آباد در حوزه صنایع دستی، قانقرمه در حوزه فرش‎بافی و در وامنان در حوزه بسته‎بندی زعفران است.

نصیبی با بیان اینکه از کهنه کلباد شهرستان کردکوی تا تنگراه شهرستان گالیکش هر طرح اشتغالزایی را در حوزه روستایی مورد توجه قرار می‎دهیم و از آن حمایت خواهیم کرد، افزود: ۴۸ درصد جمعیت استان گلستان در روستاها وجود دارد و برای اینکه مهاجر معکوس در روستاها اتفاق نیفتد باید به اشتغال پایدار روستاها توجه کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست