• تاریخ: 2015-12-01
  • شناسه خبر: 11265
  • 946 بازدید

مهندس بسنجیده:ترکمن صحرا نگارستان ایران زمین است

ارکین نیوز-مهندس بسنجیده مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت:همانطور که قبلا هم بیان شد ترکمن صحرا نگارستان ایران زمین است. وی باذکر مطلب فوق گفت:ما در طول تاریخ تمام اقوام از ترکمن‌ها، ترکها بلوچها، قز ...

ارکین نیوز-مهندس بسنجیده مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت:همانطور که قبلا هم بیان شد ترکمن صحرا نگارستان ایران زمین است.

وی باذکر مطلب فوق گفت:ما در طول تاریخ تمام اقوام از ترکمن‌ها، ترکها بلوچها، قزاقها و حتی قوم فارس برادرانه با هم زندگی کردند و همزیستی مسالمت آمیزی داشته اند هر چند سیاستهای دولتها می تواند در نوع نگرش اقوام و اقلیت ها نسبت به هم تاثیر داشته باشد که خوشبختانه در جمهوری اسلامی همواره بر مدار وحدت و همزیستی استوار بوده و هست.

بسنجیده افزود: الحمدلله دولت تدبیر و امید و خود آقای دکتر روحانی در آستانه انتخابات سال ۹۲ با حضور و مشارکت نخبگان اقوام، بیانه‌ای در این خصوص صادر کردند که توانسته و ‌می‌تواند بستری مناسبی برای کار ایجاد کند.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان در گفتگو با انسجام اظهار داشت:دکتر روحانی در زمان انتخابات و بعدها با انتخاب افراد مطلع در آن حوزه مانند حجت الاسلام یونسی به صورت اساسی برای حل مشکلات فضایی ایجاد کردند که ‌می‌تواند با توجه به اعتماد ویژه اهل سنت به ویژه مردم ترکن صحرا که با مشارکت بالا و رأی یکپارچه به شعارهای دکتر روحانی حمایت قاطع خود را از سیاستها و برنامه های ایشان اعلام کردند، ملاک عمل قرار گیرد.

وی با اشاره به رشد نسبی برخی شاخص ها از لحاظ کمی و کیفی گفت: از جمله شاخص فرمانداری که دو برابر شد و از طرفی استفاده از زنان ترکمن در پست های مدیریتی در شهرستان و استان قدم مهم و مبارکی است که شاخص مثبت و مهمی است که جای تقدیر و تشکر دارد.

بسنجیده به ظرفیت بالایی استان اشاره کرد و یاد آور شد: الحمدلله در حوزه شهرستان ها شاخصهای عملکردی در خصوص استفاده از نیروهای بومی و اهل سنت بهتر شده است اما جای کار زیاد دارد اما در بحث استانی و ملی کمتر کار شده که برای ارتقای قضیه ‌می‌طلبد با نگاهی ویژه این قضیه مورد بررسی قرار گیرد.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی در پایان گفت:منطقه ترکمن صحرا دارای ظرفیتها و استعدادهای فراوانی در حوزه های مختلف است و مصادیق آن را در عرصه ورزشی و علمی می توان دید. وجود این اقوام توانمند در کشورمان یک هم افزایی ایجاد کرده که من فکر ‌می‌کنم از آنجا که دولت تدبیر و امید در این دوسال زیربنایی کار کرده است ،وقت آن رسیده است که بیشتر روی مصادیق کار شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست