• تاریخ: 2016-06-16
  • شناسه خبر: 18602
  • 529 بازدید

منطقه آزاد اینچه برون با لایحه دو فوریتی به مجلس می ‌رود

ارکین نیوز-دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان گفت: منطقه آزاد اینچه برون در قالب یک لایحه دوفوریتی به صحن مجلس دهم می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله قره خانی بعدازظهر پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری علی‌آبادکتول، اظهار کر ...

ارکین نیوز-دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان گفت: منطقه آزاد اینچه برون در قالب یک لایحه دوفوریتی به صحن مجلس دهم می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله قره خانی بعدازظهر پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری علی‌آبادکتول، اظهار کرد: هفته گذشته مجمع نمایندگان استان و استاندار گلستان جلسات مشترکی را با دکتر لاریجانی رئیس مجلس و دکتر ترکان مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور برگزار شد.

وی افزود: در این دو دیدار یک تقاضای اصلی و محوری مطرح شد و امیدواریم با حمایت ریاست مجلس دهم و راهکارهای ارائه‌شده بتوانیم منطقه آزاد اینچه برون را در قالب لایحه دوفوریتی به تصویب برسانیم.

نماینده مردم علی‌آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تصویب منطقه آزاد اینچه برون مهم‌ترین خواسته مجمع نمایندگان استان گلستان و استاندار و نقطه کلیدی برای توسعه استان است، یادآور شد: منطقه آزاد اینچه برون طرحی است که تاکنون دو بار در مجلس نهم مطرح شد و موفق به کسب روی مثبت مجلس نشد.

قره خانی تصریح کرد: بار اول که طرح منطقه آزاد و دیگر مناطق آزاد در مجلس نهم مطرح شد می‌بایست دوسوم آرا را به خود اختصاص می‌داد که به دلیل تصور نادرست که این طرح را مغایر با برنامه پنجم توسعه می‌دانستند، این طرح رأی نیاورد.

وی ادامه داد: یک‌بار دیگر سال گذشته منطقه آزاد اینچه برون در مجلس نهم به رأی گذاشته شد و این بار باید نصف بعلاوه یک از آرای مجلس را به خود اختصاص می‌داد که این بار هم مجلس نهم به این طرح رأی نداد.

دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان یک‌بار دیگر از خلق حماسه حضور مردم در انتخابات مجلس دهم و کسب رتبه نخست گلستان در مشارکت در انتخابات در کشور از مردم تشکر و تصریح کرد: عزم مجمع نمایندگان گلستان برای حل مشکلات و معضلات و توسعه استان جزم است و بنا داریم با برنامه‌ریزی مدون و استفاده از تجربیات گذشته مجمع نمایندگان اثرگذار در توسعه باشیم.

وی اضافه کرد: بنا داریم این طرح را یک‌بار دیگر و در آغازین روزهای فعالیت مجلس دهم طرح کرده و بتوانیم از مجلس دهم رأی بگیریم.

گلستان دچار یک عقب ماندگی تاریخی است

وی از آیت‌الله نور مفیدی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه گرگان به‌عنوان یک ظرفیت اثرگذار، علاقه‌مند و دلسوز برای توسعه استان نام برد و خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان استان با آیت‌الله نور مفیدی، فرمانده سپاه پاسداران، اتحادیه پیمانکاران در تهران و برخی از وزیران در روزهای نخست فعالیت مجلس دهم دیدار داشته و به جد پیگیر حل مشکلات و معضلات استان و شهرستان هستیم.

قره خانی بابیان اینکه گلستان در جهات مختلف دچار عقب‌ماندگی تاریخی است و مورد بی‌مهری‌های زیادی قرارگرفته است، اظهار کرد: نشست مجمع نمایندگان با وزرای مؤثر در اشتغال، سرمایه‌گذاری و مباحث اقتصادی تا حل مشکلات و معضلات استان ادامه خواهد داشت.

دبیر مجمع نمایندگان استان همچنین به وضعیت تخصیص اعتبار به استان انتقاد کرد و گفت: هم‌اکنون کل اعتبارات عمرانی استان ۱۲۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۶۰ میلیارد تومان آن تخصیص پیداکرده است.

وی افزود: میزان برخورداری گلستان از اعتبارات ملی تقریباً هیچ است و این قابل‌قبول نیست.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست