• تاریخ: 2016-05-20
  • شناسه خبر: 17780
  • 317 بازدید

معاون رییس جمهوری:مختومقلی باعث افتخار تمام ایرانیان است/ آمادگی دولت برای تجهیز مراوه‌تپه

ارکین نیوز-محمدباقر نوبخت ظهر امروز در مراسم گرامیداشت مختومقلی فراغی که در شهرستان مراوه‌تپه برگزار شد اظهار کرد: مختومقلی فراغی این شاعر ایرانی ترکمن در عصر و زمان خود با وجود تمامی مشکلات موجود سعی می‌کرد تا با هنرش، ...

ارکین نیوز-محمدباقر نوبخت ظهر امروز در مراسم گرامیداشت مختومقلی فراغی که در شهرستان مراوه‌تپه برگزار شد اظهار کرد: مختومقلی فراغی این شاعر ایرانی ترکمن در عصر و زمان خود با وجود تمامی مشکلات موجود سعی می‌کرد تا با هنرش، اتحاد، وحدت و همدلی را به وجود آورد.

وی ادامه داد: مختومقلی فراغی باعث افتخار ملت ایران است و افتخارآفرینی‌های این شاعر ایرانی ترکمن تنها مربوط به قوم ترکمن نیست.

سخنگوی دولت بیان کرد: برگزاری سه دهه گرامیداشت مختومقلی فراغی نشان از جایگاه والای این شاعر ایرانی ترکمن در میان تمامی اقوام ایران زمین است.

نوبخت تاکید کرد: به نمایندگی از دولت در این مراسم و این منطقه حاضر شدم تا ضمن احترام به مقام این شاعر ارزشمند، آمادگی دولت را برای تجهیز این منطقه و رسیدگی به مسائل موجود اعلام می‌کنم.

تلاش دولت برای ساماندهی امور اقتصادی و رفع موانعی همانند تحریم با کمک مردم ایران اسلامی

وی با اشاره به تلاش دولت برای ساماندهی امور اقتصادی و رفع موانعی همانند تحریم با کمک مردم ایران اسلامی، تاکید کرد: دولت خود را موظف می‌داند تا درب‌های فرهنگ ایران زمین را بگشاید و با کمک اقوام مختلف همانند قوم ترکمن، این فرهنگ غنی را به جهان صادر کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، مختومقلی فراغی شاعر قوم ترکمن در سال یک هزار و ۱۱۲ هجری شمسی در روستای «حاجی قوشان» از توابع شهرستان گنبدکاووس به دنیا آمد، پدرش دولت محمد آزادی از شاعران سرشناس قرن دوازدهم ترکمن و گوگلان و مادرش ارازگل از طایفه گوکلان، تیره گرکز بود.

این شاعر ترکمن در سال یک هزار و ۱۶۹ هجری شمسی درگذشت و بدن او را حوالی روستای آق تقای در ۴۰ کیلومتری غرب مراوه‌تپه و در جوار آرامگاه پدرش به خاک سپردند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست