• تاریخ: 2015-01-22
  • شناسه خبر: 871
  • 581 بازدید

مسیر گرگانرود اصلاح و دیواره سازی می‌گردد

ارکین نیوز-جلسه‌ی اصلاح مسیر گرگانرود و ساخت دیواره‌ی آن و طرح  کنترل سیل در اداره‌ی آب منطقه‌ای گنبدکاووس برگزار شد. این جلسه با حضور تیموری رئیس اداره‌ی آب شهرستان، حاجی‌نظر شیرمحمدلی عضو شورای شهر، احمد میرزاعلی کارشن ...

Gorganrood1

ارکین نیوز-جلسه‌ی اصلاح مسیر گرگانرود و ساخت دیواره‌ی آن و طرح  کنترل سیل در اداره‌ی آب منطقه‌ای گنبدکاووس برگزار شد.

این جلسه با حضور تیموری رئیس اداره‌ی آب شهرستان، حاجی‌نظر شیرمحمدلی عضو شورای شهر، احمد میرزاعلی کارشناس فنی شهرداری، باقری کارشناس فرمانداری، مسولین، کارشناسان و  مشاورین فنی اداره‌ی کل آب گلستان برگزار گردید.

تیموری مدیریت اداره‌ی آب گنبد در این خصوص گفت: شهر گنبدکاووس پایین دو سد گلستان و بوستان قرار دارد احتمال بسیار ضعیف است که سدها شکسته شوند، باز از طرف کارشناسان فنی و مشاورین اداره کل آب گلستان پیش بینی و مطالعاتی در صورت مهار سیل صورت گرفته است، البته طی سمیناری حد نهایی بستر و حریم  رودخانه ها پیشنهاد گردید.

مدیریت کنترل سیلاب با همکاری شورای شهر،شهرداری، فرمانداری وادارات ذی ربط صورت  می گیرد.
کارشناس و مشاور فنی اداره کل آب گلستان اعلام کرد، مسیر گرگان‌رود از یوسف‌آباد تا انتهای خیابان خالدنبی در چند نقطه اصلاح مسیر به جهت تندی مسیر آب و دیواره سازی خواهیم داشت که برای سال ۹۴ ، ۴ میلیاردتومان پیش بینی شده است تا بخشی از رودخانه ی گرگانرود مهندسی شود که کار پیوسته ای است و اولویت بندی گردید، فاز اول اجرا گردید، فاز دوم هم انجام خواهد شد. در کل ۷ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است که در چند فاز انجام می پذیرد.
مهندس شیرمحمدلی نیز در خصوص مهار سیل و احداث دیواره ی رودخانه اظهار داشت، انحراف مسیر رودخانه مشکلاتی را به دنبال دارد که برطرف شود، اطراف یوسف آباد، اطراف پل زنده یاد آخوند نوریزاد و پل گدم آباد دیواره سازی شود، البته بحث محیط زیست را نیز در نظر داشته باشیم در خصوص طرح پل تا پل نیز یک ضلع آن در حوزه ی شهر می باشد. قطعا حاشیه رودخانه فضای سبز ایجاد شود.
در انحراف بعضی مسیرهای گرگان‌رود شیب رودخانه بررسی شود، شیب خوب مانع سیلاب و رسوبگذاری خواهد شد.
– شایان ذکر است با بودجه ی پیش بینی شده با انحراف مسیر حدود ۱ کیلومتر (۱۰۰۰) متر دیواره برای گرگانرود و در سال ۹۴ احداث خواهد شد. و حاشیه ی رود درختکاری می شود./ سایت شورای اسلامی گنبد

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست