• تاریخ: 2016-07-20
  • شناسه خبر: 19436
  • 576 بازدید

مرکز سلامت روان محلی راهین و گروه همیار زنان سرپرست خانوار شهرستان آق قلا افتتاح شد

ارکین نیوز-به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی و تامین اجتماعی،مرکز سلامت روان محلی راهین و گروه همیار زنان سرپرست خانوار شهرستان آق قلا با حضور مهندس رامین رضایی مدیر کل دفتر امور توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور،رحم ...

ارکین نیوز-به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی و تامین اجتماعی،مرکز سلامت روان محلی راهین و گروه همیار زنان سرپرست خانوار شهرستان آق قلا با حضور مهندس رامین رضایی مدیر کل دفتر امور توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور،رحمانی مدیر کل بهزیستی استان،”الیاس هیوه چی”فرماندار و مسئولین شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،هدف ازتاسیس مرکز راهین سهولت دسترسی مردم شهر های کوچک به خدمات سلامت روان است.سلامت روان محلی راه حلی است برای دسترسی بیشتر مردم نقاط کم جمعیت و بهره گیری از توان علمی فارغ التحصیلان به مردم در محله.این خدمات مبتنی بر دیدگاه سلامت روان اجتماع نگر،روانشناسی اجتماع نگر وم شاوره اجتماع نگر در این دیدگاه نه تنها مراجعان به کارشناس مرکز رجوع می کنند بلکه کارشناسان نیز به سوی مردم رفته و ارائه خدمات می کنند.
1468987588_img_6332
با توجه به رشد بیماریهای روانی درجامعه، ۲۳٫۵درصد جمعیت کشور دچار اختلالات روانی هستند که شایع ترین این اختلالات افسردگی است که خوشبختانه با راه اندازی مرکز سلامت روان محلی و مراکز مشاوره و روانشناختی دولتی و غیردولتی ،سازمان بهزیستی خدمات سلامت روان را در سطح جامعه افزایش داده است.

گفتنی است این مرکز به عنوان چهارمین مرکز سلامت روان محلی در سطح استان و اولین مرکز سلامت روان محلی شهرستان آق قلا همزمان با آغاز هفته بهزیستی آغاز به کار کرده،مشاوره در این مرکز در دو نوع مشاوره شامل مصاحبه اولیه بدون مداخله درمانی و مشاوره بحران و ارجاع به مراکز برحسب نیاز و تشخیص است.
1468987640_img_4654

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست