• تاریخ: 2015-04-20
  • شناسه خبر: 3343
  • 848 بازدید

مرمت پل در حال ریزش بالاخره بعد از چهار ماه

ارکین نیوز- عملیات احداث پل خروجی بندرترکمن به سمت گمیشان چند وقتی است، متوقف شده است. قرار بود بعد از اتمام عملیات احداث این پل، پل فرسوده ای که از قدیم مورد استفاده شهروندان بندرترکمن بوده است مرمت شود. با طولانی شدن ا ...

پل بندرترکمن (2)
ارکین نیوز- عملیات احداث پل خروجی بندرترکمن به سمت گمیشان چند وقتی است، متوقف شده است. قرار بود بعد از اتمام عملیات احداث این پل، پل فرسوده ای که از قدیم مورد استفاده شهروندان بندرترکمن بوده است مرمت شود. با طولانی شدن این زمان پلی که شهروندان حال حاضر از آن تردد می کنند، دچار ریزش و ترک خوردگی شدید شده است.

عضو شورای شهر بندر ترکمن در پاسخ به پیگیری سرو در مورد این پل گفت: « از ابتدا قرار بود بعد از اتمام احداث پل جدید، پل قدیمی که فرسوده شده است، مرمت شود. برای احداث پل جدید کمی با پیمانکار مشکل پیدا کردیم و پیمانکار به خاطر کم بودن سود حاصل از احداث این پل، پروژه را رها کرد.»

زبیده سوقی در ادامه گفت : « قبل از شروع عملیات احداث پل از اداره آب و فاضلاب استعلام گرفتیم که در محل در نظر گرفته شده آیا تاسیساتی دارند یا خیر. آنها هم گفتند چیزی نیست، با شروع عملیات گودبرداری متوجه شدیم لوله آب در محل وجود دارد. این باعث شد که طراحی پل را تغییر دهیم. این موارد باعث طولانی شدن عملیات احداث این پل شده است.»

رحمت الله خوجه شهردار بندرترکمن در خصوص این پل در خروجی شهر بندرترکمن به سمت گمیشان گفت:« از بدو ورود به شهرداری متوجه شدیم در بحث عبور و مرور و ترافیک شهری به خاطر تردد وسایل نقلیه و عابر پیاده مشکل ایجاد شده است. ۷،۸ ماه پیش احداث این پل را در دستور کار قرار دادیم و اعتبار آن از محل اعتبارات جرائم که از استان آمده بود، تخصیص یافت. این اعتبار چیزی نزدیک به ۱۶۰ میلیون تومان بود.»

خوجه در ادامه گفت :« مناقصه و مراحل اداری احداث این پل انجام شد و از استان مازندران فردی برنده مناقصه شد و فعالیت احداث پل را شروع کرد. در حال حاضر ۸۵ درصد پل تکمیل شده است و فقط دیواره های برگشتی پل باقی مانده است. نهایتا فردا یا پس فردا دستور می دهم که چاله های به وجود آمده را پر کنند. البته تعدادی علامت هشداردهنده وترافیکی در محل احداث پل قرار داده ایم.»

شهردار بندرترکمن در پاسخ به سوال خبرنگار سرو مبنی بر چگونگی وضعیت فعلی عملیات احداث پل جدید، گفت:« در اواخر کار این طرح، پیمانکار اعلام کرد که من از احداث این پل ضرر کرده ام و مشکلاتی بین پیمانکار و شهرداری از ناحیه پیمانکار به وجود آمد و او پروژه را رها کرد. اتمام کار این طرح را در دستور کار قرار داده ایم. اعتبارات استانی این طرح تمام شده است و می خواهم از محل اعتبارات شهرداری این طرح را به زودی به اتمام برسانم.»

خوجه در پایان زمان اتمام پروژه را یک ماه پیش بینی کرد و گفت : « مجبوریم دوباره مناقصه برگزار کنیم تا یک پیمانکار برنده شود و طرح را در دست گیرد. فرایند برگزار کردن پروژه چیزی حدود ۲۰ روز طول می کشد. احداث دیواره های برگشتی پل و سایر کارهای باقی مانده نیز ۱۰ روز زمان نیاز دارد. در مجموع طرف یک ماه کار این پل تمام می شود.»
پایگاه خبری تحلیلی سرو

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست