• تاریخ: 2015-02-01
  • شناسه خبر: 1249
  • 608 بازدید

مدیر کل مدیریت بحران استان: زلزله انبارالوم خسارتی نداشته است

ارکبن نیوز-مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان گفت: تاکنون بر اساس گزارشهای دریافتی، زلزله شب گذشته در گلستان خسارتی در پی نداشته است‎. صادق‎علی مقدم اظهار کرد: این زلزله به مقیاس ۴٫۱ ریشتر درجه مقیاس امواج درونی زمین و را ...

1410857999523_13221

ارکبن نیوز-مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان گفت: تاکنون بر اساس گزارشهای دریافتی، زلزله شب گذشته در گلستان خسارتی در پی نداشته است‎.

صادق‎علی مقدم اظهار کرد: این زلزله به مقیاس ۴٫۱ ریشتر درجه مقیاس امواج درونی زمین و راس ساعت ۲۱:۳۶ دقیقه شب گذشته، ۱۱ بهمن در منطقه انبارالوم از توابع شهرستان آق‌قلا رخ داده است. این زلزله در عمق ۱۵ کیلومتری و طول جغرافیایی ۵۴٫۴۸۵ و عرض جغرافیایی ۳۷٫۲۴۸ روی داده است.

مقدم با اشاره به دریافت گزارش از فرمانداری‌های استان به وی‍ژه فرمانداری‌های آق قلا، علی آباد کتول و گرگان تصریح کرد: گزارش های دریافتی حاکی است که با توجه به شدت این زلزله، خسارتی به این مناطق وارد نشده است.

وی با تاکید بر آمادگی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برای مواجهه با حوادث احتمالی افزود: استان گلستان با توجه به قرار گرفتن در مدار زلزله هر از چند گاهی زلزله‌هایی با مقیاس ریشترهای متفاوت را تجربه می‌کند. مرکز اکثر این زلزله‌ها منطقه انبار الوم از توابع شهرستان آق‌قلا است و چندی قبل نیز چند زمین لرزه در این منطقه روی داده است. این وضعیت وقوع زلزله متعدد چندان خوشایند نیست و باید نسبت به وقوع زلزله در گلستان بیش از پیش نگران باشیم. باید ضمن حفظ دغدغه و آمادگی لازم بیش از گذشته به موضوع پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی ناشی از زلزله توجه کنیم.

مقدم یادآور شد: با توجه به اهمیت موضوع و قرار گرفتن بخش‌های بسیاری از استان بر نوار زلزله، به سناریوی زلزله در دوره‌های آموزشی مرتبط با مدیریت بحران توجه جدی شده است. با تمام کارهایی که انجام شده هنوز نیازمند توجه جدی‌تری به موضوع آموزش و فرهنگ‌سازی در جامعه نسبت به موضوع زلزله و دیگر بلایای طبیعی هستیم.

به گفته وی، در سال‌های اخیر، توجه به مقاوم‌سازی سازه‎های مسکونی، ترویج فرهنگ بیمه به ویژه بیمه بیش از ۹۰ درصد اماکن تجاری و مسکونی شهرهای استان، آموزش‌های همگانی در قالب کارگاه‌های آموزشی و اقدامات رسانه‌ای در اولویت کاری این اداره کل بوده است.

استان گلستان، با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در شمال شرقی کشور قرار دارد و سالانه انواع بلایای طبیعی از جمله زلزله و سیل این استان را تهدید می‌کند.ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست