• تاریخ: 2018-05-09
  • شناسه خبر: 26074
  • 278 بازدید

مدیر کل فرودگاه‌های گلستان: مسیر گرگان- باکو به پروازهای گلستان اضافه می شود

ارکین نیوز- مدیر کل فردگاه‌های استان گلستان گفت: مسیر گرگان – باکو به پروازهای گلستان اضافه می‌شود. رامین آذری عصر چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: طی ماه‌های آینده مسیر گرگان- باکو به پروازهای فرودگاه گرگان اضافه ...

ارکین نیوز- مدیر کل فردگاه‌های استان گلستان گفت: مسیر گرگان – باکو به پروازهای گلستان اضافه می‌شود.

رامین آذری عصر چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: طی ماه‌های آینده مسیر گرگان- باکو به پروازهای فرودگاه گرگان اضافه می‌شود.

وی افزود: از تعداد ۱۴ شرکت پروازی در کشور، هفت ایرلاین در گلستان فعالیت دارند.

آذری ادامه داد: قبل از سال ۹۶ فقط تعداد سه مسیر پروازی از فرودگاه گرگان به مشهد، تهران و زاهدان انجام می‌شد که امروز این پروازها با برنامه ریزی جامع به هفت مسیر افزایش یافته است.

مدیر کل فرودگاه‌های استان گلستان در رابطه با راه اندازی نشدن مسیر پروازی گرگان- ترکمنستان اظهار کرد: این مسیر پروازی به دلیل شرایط سخت اخذ ویزا از سوی ترکمنستان فعال نشده و چنانچه این مساله رفع شود مشکلی برای انجام پروازها نداریم.

وی تصریح کرد: طول باند فرودگاه در ماه‌های آینده از سه هزار متر به سه هزار و ۳۰۰ متر افزایش خواهد یافت.

آذری درباره دلایل کاهش مسافر فرودگاه گرگان نسبت به شهرستان ساری در فرودین ماه امسال گفت: این کاهش به دلیل لغو شدن برخی پروازهای شرکت های هواپیمایی بود و این در حالی است که طی ۱۳ ماه گذشته تعداد پروازهای فرودگاه گرگان بیشتر از ساری بوده است.

وی تصریح کرد: فرودگاه گرگان با نصب دستگاه‌های کمک ناوبری ILS و DVOR با هزینه ۵۰ و ۳۰ میلیارد ریال که جزو به روز ترین دستگاه‌های ناوبری دنیا هستند در چند ماه آینده به یکی از فرودگاه‌های مجهز کشور تبدیل می‌شود.

مدیر کل فرودگاه‌های استان گلستان در رابطه با پروازهای فرودگاه کلاله هم اظهار کرد: حدود دو میلیارد تومان برای بهسازی و ترمینال فرودگاه کلاله هزینه شده است.

آذری یکی از دلایل کاهش و یا تعلیق پروازها در فرودگاه کلاله را عدم استقبال مردم شرق استان عنوان کرد و گفت: بی شک استقبال از این پروازها و افزایش آنها نقش مهمی در توسعه شهر های شرق استان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دو مشکل جامع استانی برای اجرای طرح جامع فرودگاه گرگان داریم ، گفت: یکی از این مشکلات انتقال ۳۵ هکتار زمین به مجموعه فرودگاه است، که در حال حاضر این زمین در اختیار هوانیروز است و با رایزنی های انجام شده منتظر جابجایی هستیم .

آذری افزود: دومین مساله دریافت گواهی نامه فرودگاهی برای فرودگاه گرگان است که به دلیل وجود تپه در مجاورت باند فرودگاه اخذ آن ممکن نیست و این مهم فقط با همسطح کردن تپه مورد نظر امکان پذیر است.

این مقام مسئول در حوزه فرودگاه های گلستان از کمبود نیرو در مجموعه فرودگاه گرگان سخن گفت و افزود: به رغم کمبود نیروی متخصص اما طی یکسال گذشته پیشرفت‌های خوبی در حوزه فرودگاهی استان ایجاد شده است.

آذری در رابطه با اعزام حجاج از فرودگاه گرگان هم گفت: از بیستم تا بیست و پنجم مردادماه امسال اعزام حجاج به عربستان آغاز خواهد شد که شرکت هواپیمایی سعودی این پروازها را انجام می‌دهد و بر اساس آمار غیر رسمی تخمین زده می‌شود که امسال تعداد حجاج نسبت به سال‌های گذشته کاهش یابد که همین مساله موجب پائین آمدن رتبه فرودگاه گرگان در اعزام حجاج از سه به چهار یا پنج شود/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست