• تاریخ: 2018-05-27
  • شناسه خبر: 26266
  • 351 بازدید

مدیرکل هواشناسی گلستان: دمای گلستان ۱۲ درجه کاهش می یابد/احتمال وقوع سیلاب

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی گلستان از ورود سامانه جدید بارشی به گلستان خبر داد و گفت: با ورود این سامانه دمای هوا ۱۲ درجه کاهش می یابد و احتمال جاری شدن سیلاب در مناطق مستعد وجود دارد. نوربخش داداشی در گفتگو با خبرنگار مه ...

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی گلستان از ورود سامانه جدید بارشی به گلستان خبر داد و گفت: با ورود این سامانه دمای هوا ۱۲ درجه کاهش می یابد و احتمال جاری شدن سیلاب در مناطق مستعد وجود دارد.

نوربخش داداشی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به الگوهای پیش یابی در سطح گلستان اظهار کرد: آخرین الگوهای پیش یابی بیانگر نفوذ جریانات خنک و مرطوب شمالی از عصر شنبه به گلستان است.

وی افزود: افزایش ابر، رگبار و رعد وبرق، وزش باد شدید با سرعت بین ۵۵ تا ۷۵ کیلومتر بر ساعت، احتمال بارش تگرگ در ارتفاعات گلستان و مواج شدن دریا از جمله پیامدهای نفوذ این جریان خنک و مرطوب شمالی است.

داداشی از کاهش دمای ۱۰ الی ۱۲ درجه ای هوا در گلستان خبر داد و اظهار کرد: این شرایط تا روز دوشنبه در استان برقرار است.

وی اظهار کرد: روز یکشنبه با توجه به وقوع بارش های رگباری، آبگرفتگی برخی ازمعابر عمومی و جاری شدن سیلاب در مناطق مستعد دور از انتظار نخواهد بود.

مدیرکل هواشناسی گلستان اظهار کرد: از بامداد یکشنبه این سامانه ناپایدار به سواحل استان گلستان نفوذ کرده و موجب وزش شدید باد و مواج و متلاطم شدن دریا می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط فوق تمامی فعالان دریایی، صیادان، گردشگران، دریابانان و افرادی که فعالیت مرتبط با دریا دارند تمهیدات لازم را بیندیشند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست