• تاریخ: 2015-05-24
  • شناسه خبر: 4299
  • 429 بازدید

مدیرکل سواحل و بنادر کشور: طرح بندر سبز خزری گمیشان اجرا می‌شود

ارکین نیوز- مدیر کل سواحل و بنادر کشور گفت: طرح بندر سبز خزری گمیشان در استان گلستان اجرا می‌شود و هم‌اکنون مطالعات این طرح آغاز شده است محمدرضا اللهیاری در دیدار با استاندار گلستان با اشاره به طرح بندر سبز خزری گمیشان، ...

139109260001493
ارکین نیوز- مدیر کل سواحل و بنادر کشور گفت: طرح بندر سبز خزری گمیشان در استان گلستان اجرا می‌شود و هم‌اکنون مطالعات این طرح آغاز شده است

محمدرضا اللهیاری در دیدار با استاندار گلستان با اشاره به طرح بندر سبز خزری گمیشان، اظهار داشت: مطالعات این پروژه با نگاه خاص محیط زیستی آغاز شده و پس از انجام مطالعات اولیه و بررسی‌های دقیق، مباحث اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مطالعات حاکی از آن است که باید توجه جدی به لایروبی و رسوب‌زدایی کانال خوزینی انجام شود، افزود: برای نجات خلیج گرگان و لایروبی کانال خوزینی باید عزم ملی شکل گیرد تا شاهد حوادث ناخوشایند در آینده خلیج گرگان نباشیم.

مدیرکل سواحل و بنادر کشور با تاکید بر اینکه باید اقداماتی جدی در استان گلستان در حوزه بنادر و کشتیرانی انجام شود، تصریح کرد: در پروژه بندر خواجه نفس از آغاز، نگاه سازمان بنادر و کشتیرانی نگاهی حمایتی بود اما متاسفانه مشکلاتی سبب تعویق در پروژه شد که خوشبختانه با استقرار دوباره بخش خصوصی امیدواریم هرچه سریع‌تر شاهد اقدامات سازنده در این حوزه باشیم.

استاندار گلستان هم در این جلسه اظهار کرد: چنانچه لایروبی کانال خوزینی مورد توجه قرار گیرد، خلیج گرگان زنده می‌شود و همچنین تاثیر زیادی بر سایت ماهیان خاویاری گمیشان دارد.

حسن صادقلو با تشریح استعدادها و توانمندی‌های استان گلستان، گفت : اگر چه گلستان دارای دو بندر تاریخی ترکمن و گز و همچنین بهترین راه ارتباطی با آسیای میانه است اما متاسفانه هیچ نشانه‌ای از فضای بندری در استان وجود ندارد.

وی افزود: فعالیت‌هایی که در حوزه بنادر، کشتیرانی و دریا در گلستان انجام می‌پذیرد بسیار ناچیز است و نشانه‌های تحول و پشتیبانی اساسی در این حوزه کمرنگ به نظر می‌رسد.

وی با تاکید بر اهمیت مسیر ریلی ساحلی بین سه استان حاشیه دریای خزر، تصریح کرد: احداث این خط آهن ضمن دارا بودن جاذبه‌های گردشگری، مشکلات تردد بین سه استان گلستان ، مازندران و گیلان را نیز تسهیل خواهد کرد.

استاندار گلستان با بیان مصوبه هیئت دولت در سفر کاروان تدبیر و امید مبنی بر ایجاد منطقه آزاد تجاری، کشاورزی و صنعتی در گلستان ، گفت: یکی از نکات برجسته در ایجاد منطقه آزاد، مباحث مربوط به کریدور دریایی است و ما به همین علت نیازمند بنادر فعال و قدرتمند هستیم.

صادقلو با اشاره به طرح جامع ساماندهی سواحل، گفت: خوشبختانه سواحل استان گلستان مانند دیگر استان‌های شمالی، معارض ندارد و می‌توان پروژه‌های قابل توجهی را در راستای ساماندهی سواحل آن اجرا کرد.

خانزادی، عضو هیئت عامل و توسعه و تجهیز بنادر کشور با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه مردم باید در موضوع دریا تغیییر را در زندگی خود احساس کنند، گفت: با توجه به سابقه بندری استان گلستان باید تلاش کنیم مردم از دریا و بنادر به نیکی در این استان یاد کنند.

وی با تاکید بر استفاده جدی از توان بخش خصوصی، گفت: سازمان بنادر و کشترانی هیچ گونه محدودیتی در استفاده از توان بخش خصوصی در چارچوب ضوابط ندارد اما باید بخش خصوصی قدرتمند و سرمایه‌گذاران توانمند وارد میدان شوند.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست