• تاریخ: 2018-05-03
  • شناسه خبر: 26031
  • 228 بازدید

محیط ‌بان گمیشانی از زندان آزاد شد

ارکین نیوز- مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گلستان اعلام کرد: محیط ‌بان ساکن شهرستان گمیشان این استان که به علت قتل غیرعمد در زندان بود، با رضایت اولیای دم از زندان آزاد شد. به گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، امیر ع ...

ارکین نیوز- مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گلستان اعلام کرد: محیط ‌بان ساکن شهرستان گمیشان این استان که به علت قتل غیرعمد در زندان بود، با رضایت اولیای دم از زندان آزاد شد.

به گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، امیر عبدوس گفت: این محیط ‌بان گمیشانی مهر ماه سال ۹۵ یک صیاد در منطقه تالاب بین المللی گمیشان را بر اثر تیراندازی کشته بود و به علت قتل غیرعمد در زندان بازداشت بود.

وی یادآور شد: این محیط بان با گذشت اولیای دم مقتول و پرداخت دیه توسط سازمان حفاظت محیط زیست کشور، از زندان آزاد شد.

وی افزود: قربان محمد دبیری، محیط بان تالاب بین ‌المللی گمیشان در مهر ماه سال ۹۵ به هنگام گشت و کنترل در حاشیه این تالاب، متوجه حضور چند صیاد شده و در حین تیراندازی هوایی برای متواری کردن صیادان، به اشتباه و غیر عمد، یکی از صیادان را از ناحیه پا مجروح کرد که این فرد پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می دهد.

عبدوس گفت: در طول مدت یک سال و نیم، تلاش های زیادی برای کسب رضایت خانواده مقتول توسط اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان و با وساطت ریش سفیدان و بزرگان قوم ترکمن انجام شد که خوشبختانه اولیای دم مقتول گذشت کردند و این محیط بان به آغوش خانواده خود برگشت.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان ادامه داد: مراحل قانونی برای پرداخت دیه کامل متوفی از طریق این اداره کل انجام و مبلغ دیه به طور کامل پرداخت شد.

وی با ابراز امیدواری نسبت تکرار نشدن چنین وقایعی گفت: درگیری بین محیط بانان و شکارچیان لاجرم به مجروحیت یا کشته شدن طرفین می انجامد و ۱۲۰ شهید و صدها مجروح در راه حفظ محیط زیست از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون گواه این ماجرا است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست