• تاریخ: 2016-06-01
  • شناسه خبر: 18202
  • 327 بازدید

متکدیان در بندر ترکمن

ارکین نیوز – اگر شما از جمله کسانی باشید که گذرگاهتان به شهرستان بندر ترکمن افتاده باشد در سطح شهر افرادی را دیده اید که بدون تلاش و کوششی از مردم طلب پول می کنند.آنها را می توان در تعریف چنین آورد:افرادی هستند که ...

ارکین نیوز – اگر شما از جمله کسانی باشید که گذرگاهتان به شهرستان بندر ترکمن افتاده باشد در سطح شهر افرادی را دیده اید که بدون تلاش و کوششی از مردم طلب پول می کنند.آنها را می توان در تعریف چنین آورد:افرادی هستند که برای کسب درآمد دست درازی می کنند.در واقع او از دست رنج دیگران بهره برده و ادامه حیات می دهد پس می توان نتیجه گرفت آنها در تولید اجتماعی مشارکت ندارند.افراد کمک دهنده که مردم هستند بیشتر به خاطر مسائل انسان دوستانه،وظیفه شرعی،احساس رفع نقص اجتماعی و …کمک گیرنده را حامی می شود.
در ادامه تشریح تکدی گری ما دو نوع تکدی گری داریم:تکدی گری پنهان و تکدی گری آشکار.
تکدی گری پنهان را در تعریف خیلی ساده می توان همان دعانویسانی نام برد که بر روی کاغذ عباراتی را درج می کنند و مردم برای رفع مشکلات خود بران تکیه کرده و در قبال پرداخت بهای آن دعا را دریافت می کنند.
تکدی گری آشکار افردی هستند که اشکارا اقدام به دریافت کمک های مردمی می کنند و با استفاده از فنون مختلف ترحم مردم را بدست می آورند.
همیشه بین مردم صحبت هایی صورت می گیرد که به گدایی اشاره می کنند و ادعا می کنند که او ثروت مند است و وضع مالی خوبی دارد.در حقیقت گفتمان انها درست است این دسته از گدایان کسانی هستند که تکدی گری را نیز یک نوع شغل می دانند و با وجود ثروت به آن مشغول هستند.در واقع می توان تکدی گری را یک نوع جرم دانست.
بخشی از وظایف جمع آوری متکدیان از سطح شهر به عهده شهرداری می باشد و در ادامه این وظیفه ارگان های دیگر نیز مسئول خواهند شد.
به هر حال و در این حال که افراد متکدی در سطح شهرستان بندر ترکمن زیاد هستند و این مسئله به هیچ وجه قابل انکار نیست چرا که مردم روزانه شاهد حضور آنان در محافل عمومی هستند.مردم از این موضوع گله مند بوده و خواستار جمع آوری آنان از سطح شهر می باشند.سایت خبری حابار اخیرا برای شهرستان بندر ترکمن روی سه مشکل(سگ های ولگرد،تکدی گری و سد معبر)تمرکز کرده است ولی در حال حاضر پس از انتشار این اخبار اقدامی از جانب مسئولین مشاهده نکرده است و امیدوار به آینده روشن برای این شهرستان است / حابار

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست