• تاریخ: 2015-04-28
  • شناسه خبر: 3535
  • 744 بازدید

مبارزه با ملخ مراکشی در ۴ هزار هکتار از اراضی آق‌قلا اجرا شد

ارکین نیوز- مدیر جهادکشاورزی شهرستان آق‌قلا گفت: ۴ هزار هکتار از اراضی آلوده به ملخ مراکشی شهرستان آق‌قلا استان گلستان سمپاشی شده است. علیرضا گرزین اظهار داشت: امسال سطح ۶ هزار هکتار از مراتع بخش وشمگیر شهرستان آق‌قلا به ...

139305271355123163435893
ارکین نیوز- مدیر جهادکشاورزی شهرستان آق‌قلا گفت: ۴ هزار هکتار از اراضی آلوده به ملخ مراکشی شهرستان آق‌قلا استان گلستان سمپاشی شده است.

علیرضا گرزین اظهار داشت: امسال سطح ۶ هزار هکتار از مراتع بخش وشمگیر شهرستان آق‌قلا به ملخ مراکشی آلوده شده است که تاکنون ۴ هزار هکتار از اراضی آلوده به ملخ مراکشی در این شهرستان سمپاشی شده است.
وی افزود: هر ساله ۱۵ فروردین ماه مبارزه با ملخ مراکشی آغاز می‌شود و امسال نیز از این تاریخ شروع شده و تاکنون ۴ هزار هکتار از اراضی تحت مبارزه قرار گرفته اند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آق قلا تصریح کرد: در ۴۴۰ هکتار از اراضی این بخش کلونی ملخ مراکشی داشتیم که مبارزه شیمیایی انجام شد.
وی گفت: هر چند مبارزه با این آفت را از روزهای گذشته پیش با تمام امکانات خود آغاز کرده ایم اما به سبب گستردگی حوزه مورد هجوم ملخ ها امکانات جهاد کشاورزی این شهرستان پاسخگوی نیاز نیست.
به گفته گرزین، مناطق آلوده ملخ مراکشی در محدوده شهرستان‌های مراوه‌تپه، کلاله و گنبدکاووس در شمال استان گلستان حدود ۳۰۰ هزار هکتار است.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان آق قلا اظهار داشت: ملخ‌ها همه ساله در گروه‌های پرشمار فصل بهار به مزارع مناطق شمال شرق و شرق گلستان هجوم می‌آورند و از علوفه مراتع و گندم و جو زمین‌های کشاورزی تغذیه می‌کنند.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست