• تاریخ: 2016-01-19
  • شناسه خبر: 13463
  • 360 بازدید

لایحه منطقه آزاد تجاری اینچه برون بزودی در صحن علنی مجلس مطرح می شود

ارکین نیوز-نماینده مردم شهرستان های رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه دولت سه هفته پیش لایحه جدیدی در خصوص مناطق آزاد به مجلس داده است، گفت: این لایحه که شامل منطقه آزاد تجاری اینچه برون نیز می شود، بز ...

ارکین نیوز-نماینده مردم شهرستان های رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه دولت سه هفته پیش لایحه جدیدی در خصوص مناطق آزاد به مجلس داده است، گفت: این لایحه که شامل منطقه آزاد تجاری اینچه برون نیز می شود، بزودی در صحن علنی مجلس رای گیری خواهد شد.

صابری روز سه شنبه در گفت وگوی مطبوعاتی با خبرنگاران در آزادشهر و در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا افزود: در بررسی لایحه جدید لزوم رای موافق دوسوم نمایندگان حذف شده و تصویب آن با رای موافق ۵۰ درصد نمایندگان مقدور خواهد بود.
وی یادآور شد: در بررسی کلیات لایحه مناطق آزاد که چندی پیش در مجلس شورای اسلامی رای نیاورد، به دلیل تفسیر هیات رئیسه مجلس، برای تصویب آن رای موافق دوسوم نمایندگان لحاظ شده بود که با اعتراض نمایندگان به هیات رئیسه مجلس، لایحه جدید با لزوم کسب ۵۰ درصد آرا، به رای گذاشته می شود.
نماینده مردم شهرستان های رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین از کسب مجوز انجام مطالعات راه آهن اینچه برون – آزادشهر – شاهرود خبر داد و گفت: راه آهن جمهوری اسلامی با انجام مطالعات این طرح موافقت کرده است.
صابری با اشاره به افتتاح راه آهن ایران – ترکمنستان – قزاقستان در آذر ماه سال ۹۳ با حضور روسای جمهوری سه کشور مذکور در منطقه مرزی اینچه برون استان گلستان گفت: در این مراسم و در جریان تشریح برنامه های توسعه راه آهن کشور، رئیس جمهوری قزاقستان نیز برای آمادگی کشورش را برای مشارکت در اجرای طرح راه آهن اینچه برون – آزادشهر – شاهرود اعلام کرده بود.
وی به راه آهن مسافربری گرگان – مشهد نیز اشاره کرد و گفت: این راه آهن تنها با انجام فاینانس خارجی محقق می شود که به دلیل تحریم ها، اجرای آن تاکنون مقدور نشده است.
وی ابراز امیدوار کرد که با رفع تحریم ها، اخذ فاینانس برای این طرح ملی در اولیت نخست راه آهن قرار گیرد.
نماینده مردم شهرستان های رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی گردشگری را زیرساخت مهم برای رونق اقتصادی استان گلستان دانست و گفت: هر طرح گردشگری که در این استان ارائه می شود با مخالفت منابع طبیعی، محیط زیست و جهاد کشاورزی روبرو می شود و این مخالفت ها گردشگری استان را به جایی نمی رساند.
صابری با اشاره به تصویب طرح گردشگری جزیره آشوراده در جریان سفر هیات دولت در سال ۹۳ به استان گلستان گفت: به دلیل مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست، این طرح با گذشت بیش از یک سال از تصویب آن و به رغم تاکیدات رئیس جمهوری و معاون اول ریاست جمهوری، هنوز اجرایی نشده است.
وی با اشاره وجود مناطق گردشگری کم نظیر در استان گلستان، بویژه در شهرستان های آزادشهر و رامیان از جمله قلعه ماران ، آبشار شیرآباد ، جنگل اولنگ و خوش ییلاق خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری الزاما به معنای تخریب محیط زیست و منبع طبیعی نیست و می توان با حفظ آنان، توسعه گردشگری را نیز محقق کرد.
شهرستان های رامیان و آزادشهر در شرق استان گلستان واقع شده اند و مردم این دو شهرستان دارای یک نماینده در مجلس شورای اسلامی هستند. ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست