• تاریخ: 2015-12-21
  • شناسه خبر: 12066
  • 382 بازدید

لایحه مناطق آزاد به کمیسیون‌های مجلس ارجاع شد

ارکین نیوز-نماینده مردم گنبدکاووس و داشلی برون گفت: لایحه مناطق آزاد برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌ها ارجاع شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، سلیمان عباسی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هیچ منطقه آزادی به‌ص ...

ارکین نیوز-نماینده مردم گنبدکاووس و داشلی برون گفت: لایحه مناطق آزاد برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌ها ارجاع شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، سلیمان عباسی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هیچ منطقه آزادی به‌صورت موردی در صحن مجلس مطرح نشد که نمایندگان به آن رأی موافق یا مخالف دهند.

وی افزود: مناطق آزاد تجاری و مناطق ویژه اقتصادی شامل شماره ثبت ۱۸۲ الحاقی جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد قشم، شماره ثبت ۵۲۷ منطقه آزاد باسک و منطقه آزاد-دارویی استان البرز، شماره ثبت ۵۵۳ منطقه آزاد صنعتی تجاری بوشهر، شماره ثبت ۵۷۰ منطقه آزاد مهران و اردبیل، شماره ثبت ۶۰۶ منطقه آزاد تجاری اینچه برون گنبدکاووس از استان گلستان و منطقه آزاد فسا از استان فارس، ابرکوه و میبد از استان یزد، گچساران از کهگیلویه و بویراحمد و سورو ارومیه از آذربایجان غربی، خاور قوچان از خراسان رضوی، خرم‌آباد از لرستان، تاکستان از قزوین، شاهین‌شهر از اصفهان و تعدادی از مناطق ویژه اقتصادی با ۵۰ عضو از نمایندگان برای بررسی به کمیسیون ما ارجاع داده‌شده است.

نماینده مردم گنبدکاووس و داشلی برون تصریح کرد: هیچ‌یک از این موارد به‌صورت موردی مطرح نشد و منطقه آزاد تجاری اینچه برون مانند سایر مناطق آزاد تجاری برای بررسی به کمیسیون ارجاع داده‌شده که در اولین فرصت مجدداً به صحن مجلس آورده و مطرح می‌شود.

منطقه آزاد ۱۲۰ هزار هکتار از اراضی استان گلستان را در خود جای می‌دهد که ۱۶ هزار هکتار آن در مطالعات انجام‌شده در فاز نخست اجرایی می‌شود.

فرودگاه گرگان، آشوراده و منطقه داشلی برون نیز به‌عنوان مناطق منفصله در منطقه آزاد اینچه برون در کمیسیون‌های اصلی و فرعی مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی تصویب‌شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست