• تاریخ: 2016-02-12
  • شناسه خبر: 14611
  • 384 بازدید

قطار گرگان – اینچه برون به ریل بازگشت

ارکین نیوز- قطار مسافری گرگان – اینچه برون که تنها چند روز پس از فعالیت، عصر ۲۳ مرداد امسال به سبب سرقت پیچ و مهره های ریل از مسیر خارج شده بود، پس از یک دوره غیرفعال بودن با تلاش فنی کارشناسان مورد بهره برداری مجد ...

ارکین نیوز- قطار مسافری گرگان – اینچه برون که تنها چند روز پس از فعالیت، عصر ۲۳ مرداد امسال به سبب سرقت پیچ و مهره های ریل از مسیر خارج شده بود، پس از یک دوره غیرفعال بودن با تلاش فنی کارشناسان مورد بهره برداری مجدد قرار گرفت.

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: این قطار همه روزه با ظرفیت جابجایی ۳۳۶ مسافر به صورت رفت و برگشت در مسیر گرگان – اینچه برون فعالیت خواهد داشت.

محمدرضا قربانی ابراز داشت: راه آهن جمهوری اسلامی آمادگی دارد در صورت استقبال مردم از قطار گرگان – اینچه برون، تعداد رام های آن را در شبانه روز افزایش دهد.

گفتنی است قطار گرگان – اینچه برون برون روز جمعه ۲۳ مرداد امسال کمتر از یک ساعت پس از ترک ایستگاه مرزی اینچه برون با ۷۰ مسافر در نزدیکی روستای دوگونچی به سبب سرقت حدود ۶۰۰ پیچ و مهره توسط افراد ناشناس و شُل شدن ریل از خط خارج شد و اگرچه آسیبی به مسافران آن وارد نشد اما باعث تخریب زیرساخت های ریلی آن شد.

شهر مرزی اینچه برون به سبب استقرار پایانه و گمرک و بازارچه مرزی در آن و ترانزیت کالا بین ایران و کشورهای آسیای میانه دارای اهمیت راهبردی است.
طول خط آهن گرگان – اینچه برون حدود ۸۰ کیلومتر است.

راه آهن گرگان از غرب این شهر به ساری و در نهایت تهران و مشهد متصل می شود و قرار است در آینده با احداث خط دیگری از شرق گرگان به بجنورد نیز وصل شود که فاصله کنونی آن را به مشهد چند صد کیلومتر کوتاه خواهد کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست