• تاریخ: 2015-11-30
  • شناسه خبر: 11201
  • 386 بازدید

قجری:دستگاه های متولی در حوزه های پیشگیری و درمان اعتیادحمایت های لازم را بعمل آورند

ارکین نیوز- ششمین جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق قلا با حضور علی اکبر قجری معاون فرماندار ودستگاههای عضو این ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد. علی اکبر قجری در این جلسه گفت ایده اجتماعی کردن م ...

ارکین نیوز- ششمین جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق قلا با حضور علی اکبر قجری معاون فرماندار ودستگاههای عضو این ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.
علی اکبر قجری در این جلسه گفت ایده اجتماعی کردن مباحث مبارزه با مواد مخدر و استفاده از ظرفیت های داوطلبانه مردم ، تشکلها و موسسات غیر دولتی در راستای کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی به ویژه اعتیاد ایده ای درست و ضروری است . قطعاً بدون همراهی و حمایت های مردم و علاقه مندان به سلامت جامعه نمی توانیم در تحقق اهداف موفقیت داشته باشیم . برای تحقق ایده اجتماعی کردن مباحث مبارزه با مواد مخدر اقدامات خوبی انجام شده که تشکیل انجمن های مدنی ، نهادهای اجتماعی ، سمن ها و موسسات مردم نهاد از جمله آنهاست که در راستای جلب مشارکت نهادمند مردم و شهروندان فعالیت می کنند .
معاون فرماندارشهرستان آق قلا ضمن اشاره به اقدامات انجام شده موسسه همیاران سلامت روان بهستان افزود: جهت گیری این تشکل در برنامه های اجتماع محور و تدوین اهداف صحیح بوده و بنا بر استوار سازی باور و اراده افراد و شهروندان نهاده شده است که این یک نکته کلیدی و مهم است . کسی که در جامعه دچار انواع آسیبها از جمله اعتیاد شده از قوام لازم در باورها و استحکام اراده برخوردار نیست . بنا بر این لازم است برای حفظ و صیانت از افراد جامعه در راستای تقویت باورها و اعتقادات به ویژه آموزه های دینی و اسلامی تلاش کنیم و افراد جامعه را تا آنجا توانمند کنیم که اگر دچار تردید شده و یا در موقعیت خطر و آسیب قرار گرفته خود را از آن موقعیت به سلامت بیرون ببرد .
وی بر لزوم افزایش تعداد موسسات و سازمانهای مردم نهاد در حوزه های کاهش آسیبهای اجتماعی به ویژه اعتیاد تاکید نموده و اظهار داشت : حضور افراد علاقه مند ، تحصیل کرده و آموزش دیده در این حوزه اثر بخش خواهد بود و باید دستگاههای متولی زمینه حضور و فعالیت اینگونه افراد و موسسات را فراهم نمایند .
جانشین رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق قلا بیان داشت : مدیران و دستگاه های متولی در حوزه های پیشگیری و درمان اعتیاد ضمن تلاش مضاعف در راستای تقویت و توسعه کمی و کیفی انجمن ها و موسسات مردم نهاد ،حمایتهای لازم از اجرای مدیران و دستگاه های متولی در حوزه های پیشگیری و درمان اعتیادبعمل آورند.
این مقام مسئول بر ضرورت همکاری و همراهی دهیاران ، شوراهای اسلامی ، امام جماعت مساجد ، متنفذین و ریش سفیدان محلات و روستاها در امر انتقال پیامهای فرهنگی و پیشگیری تاکید و تصریح کرد: در این حوزه نباید از فرهنگ و نمادهای بومی نیز غافل شویم . قطعاً بهره گیری از فرهنگ و نمادهای بومی در انتقال پیام تاثیرگذار و عمیقتر خواهد بود .
وی در بخش دیگراز سخنان خود ضمن تاکید بر ضرورت و اهمیت انجمن های خیرین به ویژه در حوزه های پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ، تشکیل و راه اندازی انجمن خیرین پیشگیری از اعتیاد را گام بلندی در راستای جلب حمایتهای مردمی و خیرین در جهت درمان آلام جامعه دانست وافزود:در جامعه هستند افرادی که هم در بحث فرهنگی و هم در بحث درمان کمک های مالی می کنند . متاسفانه در جامعه یک ذهنیت منفی در خصوص اعتیاد و افراد معتاد وجود دارد که ضرورت دارد نسبت به تصحیح باورهای غلط و جلب همکاری و کمک آحاد جامعه اقدام کنیم .
قجری از اعضای شورای هماهنگی مبازه با مواد مخدر شهرستان خواست تا نسبت به شناسایی افراد خیر و تاثیر گذار اهتمام ورزند تا با برگزاری یک نشست و جلسه ای در این خصوص، واقعیت های جامعه و ظرفیتهای موجود را برای آنها تشریح نمائیم .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست